HuaweiSpravodajstvo

Huawei má LCD displej so vstavaným skenerom odtlačkov prstov

Spoločnosť Huawei ukázala na HDC 2019 smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v LCD displeji.

Skenery odtlačkov prstov umiestnené pod displejom zariadenia sú stále žiadanejšími. Aktuálne touto technológiou však disponujú len telefóny s  AMOLED displejmi, ktoré sú výsadou drahších zariadení. To by sa však mohlo všetko už čoskoro zmeniť.

Čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Huawei, ukázala počas HDC 2019 smartfón s  LCD displejom, ktorý disponuje vstavaným skenerom odtlačkov prstov. Na tému upozorňuje portál Gizchina.com. Podľa zverejnených informácií spoločnosť plánuje túto technológiu  implementovať do smartfónov v dohľadnej dobe.

Huawei-LCD
Zdroj: Gizchina.com

V  súčasnosti ešte nevieme či pri zavedení tejto technológie do praxe spoločnosť Huawei bude využívať displeje od partnerskej spoločnosti BOE, ktorá začiatkom júla tohto roka informovala verejnosť, že sa jej podarilo vyvinúť vhodnú technológiu na implementáciu skenerov odtlačkov prstov do LCD displejov. Z  vyjadrení spoločnosti BOE z pred dvoch mesiacov však vyplynulo, že s masovou výrobou displejov tohto typu začnú ešte v tomto roku.

Spoločnosť BOE patrí v  súčasností medzi kľúčových partnerov Huawei. Dodáva pre nich displeje do viacerých vlajkových lodí, vrátane smartfónu Huawei Mate X.

Prečo je implementácia skeneru odtlačku prstov v  LCD paneloch tak náročnou?

V  súčasnosti ako sme vyššie spomínali, tak skenery odtlačkov prstov nájdeme v len v smartfónoch s AMOLED displejmi. Dôvod je taký, že v prípade LCD panelov je účinnosť snímačov výrazne nižšia, a to z dôvodu, že LCD panely sú vo svojom profile výrazne hrubšie. To má za následok, že snímač nie je schopný dostatočne zosnímať prst.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close