SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Huawei je lídrom trhu v oblasti telekomunikačného vybavenia a to aj napriek sankciám. Takto je podelený trh

Huawei pokrýva približne tretinu trhu

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod veľkým tlakom vo viacerých oblastiach podnikania. O to viac je prekvapujúci report analytikov zo skupiny Delloro, ktorí prišli so zaujímavými číslami.

Podľa správ, ktoré publikovali, Huawei je v rozpätí 1. až 3. kvartálu tohto roka najúspešnejšou spoločnosťou v oblasti podnikania s telekomunikačným vybavením. Ide o technológie na budovanie širokopásmového prístupu k internetu, mikrovlnného a optického prístupu, rádiových prístupových sietí (RAN), routerov SP, nosných ethernetových prepínačov (CES) a podobne.

Správa okrem iného ukazuje, že celý trh rastie v porovnaní s minulým rokom. Zatiaľ čo v priebehu prvých 2. kvartálov tohto roka bol rast na úrovni „len“ 5%, tak v priebehu posledného uceleného kvartálu, trh podrástol podľa odhadov o 9% v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím minulého roka.   Druhým dychom však treba dodať, že prvý štvrťrok tohto roka nevyzeral vôbec ružovo.

„Po 4% medziročnom poklese počas 1Q20 sa pozitívne trendy, ktoré charakterizovali druhý štvrťrok, rozšírili do tretieho štvrťroka, podporené silným rastom optického prenosu a viacerých bezdrôtových segmentov vrátane 5G RAN, 5G Core a Microwave Mobile Backhaul. Technologické segmenty, ktoré boli výraznejšie ovplyvnené COVID-19 a blokádami počas 1Q20, sa po štvrťroku stabilizovali.“ píšu analytici vo svojej správe.

Analýza ďalej odhaľuje, že rebríček výnosov zostal stabilným v porovnaní s minulým rokom, pričom spoločnosti Huawei, Nokia, Ericsson, ZTE, Cisco, Ciena a Samsung sa zaradili medzi sedem najsilnejších dodávateľov, ktorí predstavujú viac ako 80% celkového trhu.

trhovy podiel telekomunikačneho vybavenia
Zdroj: Delloro

Nižšie v tabuľkovej forme si môžete pozrieť podrobné štatistiky porovnané s minulým rokom.

Top 7 dodávateľov Rok 2019 1Q20 až 3Q20
Huawei 28% 30%
Nokia 16% 15%
Ericsson 14% 14%
ZTE 9% 11%
Cisco 7% 6%
Ciena 3% 3%
Samsung 3% 2%

Analytici v závere dodávajú, že očakávajú 5% až 6% rast trhu v tomto roku. V roku 2021 očakávajú rast v porovnaní so súčasným rokom na úrovni do 4%.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close