ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Spoločnosť Huawei hovorí, že viacero služieb Google bude pripravená nahradiť vlastnými riešeniami v krátkom čase

Šéf indickej pobočky Hauwei hovorí, že do konca roka budú schopní nahradiť viacero kľúčových služieb spoločnosti Google vlastnými riešeniami.

Ekonomická vojna medzi USA a spoločnosťou Huawei nemá zatiaľ konca, a to aj napriek tomu, že to pred pár týždňami vyzeralo tak, že by sa mohlo ak nie schyľovať k urovnaniu vzťahov, tak aspoň k zmierneniu napätia. Sankcie plynúce z tohto konfliktu nútia Huawei k razantným krokom. Nie tak dávno, spoločnosť predstavila zariadenia Mate 30, v rámci ktorého nenájdeme ani jeden komponent, ktorého pôvod je z USA, s výnimkou operačného systému Android, avšak bez služieb spoločnosti Google.

Spoločnosť nedávno oznámila novú stratégiu spojenú s HMS (Huawei Mobile Services). Vo svojej podstate sa jedná o sadu nástrojov pre vývojárov, ktorá im umožňuje prispôsobiť aplikácie pre ekosystém zariadení spoločnosti Huawei.

Najnovšie portál Androidauthority.com prišiel so správami, ktoré hovoria o tom, že spoločnosť Huawei je pripravená už na prelome tohto roka nahradiť viacero kľúčových služieb spoločnosti Google svojimi vlastnými riešeniami. Konkrétne, šéf indickej pobočky spoločnosti Charles Peng, hovorí že:

„Máme vlastné HMS [Huawei Mobile Services], s ktorým sa snažíme vybudovať mobilný ekosystém,“ uviedol Peng. „Väčšina kľúčových aplikácií, ako sú navigácia, platby, hry a správy, budú pripravené do konca decembra.“

Peng ďalej hovorí, že zákazníci neuvidia veľa rozdielov medzi HMS a GMS.

„Zameriavame sa na to, ako spolupracovať s vývojármi, aby sme zákazníkom ponúkli dobré skúsenosti. Je to výzva, ktorú sa snažíme riešiť,…“

Stále však zostáva otázne, ako sa spoločnosti podarí nahradiť služby Google, ktoré sú hlavne v Európe veľmi populárnymi. Budú vytvorené alternatívne aplikácie alebo bude Huawei tlačiť do popredia iné služby? Aktuálne tu zostáva príliš veľa otázok, ktoré nie sú zatiaľ zodpovedané, avšak, najbližšie dni by mohli priniesť dlho žiadané odpovede.

Triumfom spoločnosti môžu byť peniaze. Spoločnosť Huawei totiž nedávno oznámila, že investuje 1 miliardu dolárov do podpory svojho obchodu Huawei AppGallery. Peng hovorí, že v každej krajine kde pôsobia, sa budú snažiť priniesť do ich obchodu prvých 100 až 150 najpopulárnejších aplikácií.

„V každej krajine sa zameriame na to, aby sme zákazníkom prostredníctvom HMS priniesli najlepších 100 – 150 aplikácií,…“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close