RecenzieSpravodajstvo

Huawei Honor 7X je jedným z najdostupnejších smartfónov strednej triedy so skvelým fotoaparátom | RECENZIA

Posledné týždne v našej redakcii bolo o trošku rušenejšie a ani tie nasledujúce nebudú iné. Testovali sme viacero zaujímavých zariadení a viacero ich aj aktuálne testujeme. Jedným z nich aj smartfón z kuchyne spoločnosti Huawei – Honor 7X v GLOBAL verzii. Poďme sa pozrieť na naše postrehy z dvojtýždňového testovania (smartfón nám zapožičal e-shop Lightinthebox.com, ktorý ponúka doručenie zariadenie bez doplácania ďalších poplatkov ako je CLO prostredníctvom dopravy Priority Line).

Huawei Honor 7X

Balenie

Balenie zariadenia si nijak drastický nelíši od iných výrobcov. Smartfón príde v peknej tvrdenej škatuľke spolu s desiatkami návodov, ktoré pravdepodobne ani nikdy neotvoríte. Nechýba samozrejme ani USB kábel či samotná nabíjačka spolu s PINom pre otvorenie slotu pre SIM karty.

huawei honor X7 recenzia balenie-min
Zdroj: vlastný

Konštrukcia a dizajn

Ako môžete vidieť tak smartfón inšpiráciu hľadal v zariadeniach Apple. Samotný vzhľad zariadenia hodnotíme kladne, žiadne „šialené“ tvary či neštandardné rozmery. Je to však individuálne a preto sa viac k tejto téme nebudeme venovať. Z hľadiska konštrukcie smartfón je zhotovený ja jednotku. Ponúka celokovové telo s výnimkou dvoch tenkých plastových pásikov, ktoré sú umiestnené v hornej a dolnej časti zariadenia (za účelom lepšieho signálu). Na samotnú konštrukciu nemôžeme povedať anij jedno krivé slovo, smartfón sa nikde neohýba a všetko drží pokope. Rozmiestnenie jednotlivých prvkov ovládania si môžete pozrieť nižšie na fotografiách.

Zadná strana je z matného kovu, ktorý síce nie je náchylný na poškrabanie, ale nevyhne sa „upackaniu“ po krátkom používaní.

Displej zariadenia

Displej zariadenia nie je AMOLED, ale LCD panel o veľkosti 5,93“ s rozlíšením 2160 x 1080 bodov čo znamená, že hustota pixelov na jeden palec je 407 ppi. Inými slovami obraz je jasný a voľným okom len ťažko uvidíte pixely. Pomer strán displeja je 18:9. Možno vás však napadne v spojitosti s LCD panelom otázka aká je vlastne viditeľnosť displeja na priamom slnečnom svetle. Odpoveďou vás potešíme – vďaka vysokej svietivosti displeja 458 nitov sa nestretnete s tým, že by ste mali problém s videním obsahu na obrazovke. Preto v tomto prípade dokážeme odpustiť LCD panel vzhľadom na to, že je skutočne nadpriemerný.

huawei honor X7 global recenzia displej
Zdroj: vlastný

Výkon smartfónu

Z hľadiska výkonnú smartfón ponúka 8-jadrový procesor Kirin 659 s maximálnou pracovnou frekvenciou 2,36GHz, ktorému sekunduje 4GB operačnej pamäte RAM a 64GB úložný priestor. Čo to v preklade znamená? Smartfón zvládne všetky súčasné úlohy, vrátane nových hier. Tie najnáročnejšie si však nezahráte na najvyšších detailov. My sme so smartfónom skúšali hry ako sú PUBG, Asphalt 8: Airbone a ďalšie. Hry sme si plnohodnotne zahrali bez sekania. V každom prípade nižšie Vám dávame aj výsledok z AnTuTu testovania, v ktorom smartfón získal 90405 bodov.

Fotoaparát zariadenia

Tu musím povedať, že Huawei odviedol skvelú prácu. Selfie fotoaparátu sa nebudem nijak extra venovať (8 MPx s clonou f/2,0), ale pozornosť venujem hlavnému duálnemu fotoaparátu za zadnej strane s rozlíšením 16MPx (f/2,2, 26 mm, 1/2,9″ a 1,25 µm pixely) a 2MPx.

Fotoaparát na svoju cenovú kategóriu funguje veľmi spoľahlivo a hlavne rýchlo. Nestalo sa nám ako pri iných zariadeniach, že fotoaparát zamrzol prípadne padla aplikácia. Kvalitatívne musíme pochváliť rýchlosť zaostrovania, ktorá je nadpriemerná. Zároveň druhá šošovka dopomáha k zbieraniu informácií a o hĺbke a ostrosti záberov. Nebudeme dlho obkecávať ako sa nám s ním fotilo, ale hneď Vám ukážeme výsledky (plnú veľkosť fotografií stiahnete na tomto odkaze).

Fotoaparátu nechýbajú ani viaceré vychytávky, napríklad možnosť zachytenia „živých fotografií“, rôzne módy ako je portrét, režim širokouhlej clony a ďalšie.

Kamera dokáže natáčať vo FULL HD kvalite pri 30 obrázkov za sekundu. Výsledok si môžete pozrieť nižšie. Dávame Vám však do pozornosti možnosti zaostrovania, ktoré fungujú na jednotku.

Inými slovami sme toho názoru, že s kvalitou fotografií a videí bude spokojný aj mierne náročnejší používateľ.

Software

Hneď na úvod musím povedať, že so smartfónmi značky Huawei nemám veľké skúsenosti a o to viac ma prekvapila nadstavba EMUI 8.0 v kombinácii s Androidom 8.0.

Prostredie smartfónu je veľmi jednoduché, ponúka defakto dve možnosti rozmiestnenia jednotlivých prvkov. Ochutnávku prostredia Vám ponúkame nižšie.

Mimochodom, smartfón ponúka aj populárnu funkciu double tap to wake up, teda prebudenie zariadenia dvojitým poklepaním po displeji. V každom prípade, aby sme zhrnuli túto pasáž recenzie, smartfón je skvelo optimalizovaný s Androidom vrátane nadstavby. Všetko funguje ako má, aplikácie nepadali a fungovali bez väčšieho zaváhania. 

Konektivita a výdrž batérie

Začnem tým čo chýba – USB Type C konektor a podpora rýchleho nabíjania. Toto je najväčšia výčitka voči tomuto zariadeniu. Na druhej strane smartfón ponúka akumulátor s kapacitou 3340mAh čo na prvý pohľad nikoho neohúri, ale v prípade tohto zariadenia musíme konštatovať, že väčšia kapacita batéria nie je potrebná. So smartfónom sme vydržali fungovať bezproblémovo 1 deň náročného používania. V našom ponímaní náročné používanie znamená neustále zapnutý Bluetooth, asi 3 až 4 hodiny zapnutý displej, počúvanie hudby a využívanie aplikácií (spravodajské aplikácie, Facebook, Messenger,…). Dovolíme si povedať, že menej náročný používateľ by mohol kľudne s batériou vydržať aj 2 dni.

Smartfón ponúka v prípade konektivity všetky základnú výbavu, nevymyká sa teda štandardom. Potešíme však prítomnosťou plnej podpory 4G. Zabudli sme ešte spomenúť, že na zadnej strane zariadenia nájdeme skener odtlačkov prstov. Milo nás prekvapil, v zariadení máme nahratý len jeden scan prsta a odomykanie funguje na jednotku. Mimochodom, smartfón ponúka podporu 2 aktívnych SIM kariet naraz. Bohužiaľ však chýba NFC a bezdrôtové nabíjanie, ale na druhej strane pri cenove zariadenia pod 180€ to nemôžeme smartfónu vyčítať.

Záver

Mňa, ako jedného z fanúšikov značky Xiaomi spoločnosť Huawei skutočne prekvapila v pozitívnom slova zmysle. Doteraz som vnímal spoločnosť Xiaomi ako jasnú a vedúcu firmu v oblasti dostupných zariadení, ale po tomto testovaní musím povedať, že Huawei je právom jedným z najpopulárnejších výrobcov smartfónov. Telefón by som odporučil každému, kto má pomyslenú hranicu ceny telefónu do 200€. Za túto sumu dostanete kvalitný a dobre vyzerajúci kúsok hardwaru, ktorý plnohodnotne postačuje na všetky súčasné úlohy. Zároveň ponúka na svoju kategóriu nadpriemerný fotoaparát, ktorý uspokojí aj mierne náročnejšieho používateľa.

Za zapožičanie smartfónu ďakujeme  e-shopu Lightinthebox.com, ktorý ho aktuálne ponúka v 50% akcii za menej ako 180€ spolu s poštovným Priority Line, v rámci ktorého sa vyhnete dodatočným poplatkom ako je CLO (odkaz na smartfón nájdete nižšie).

Huawei honor 7X cena
Zdroj: vlastný

Huawei Honor 7X

Zdroj: vlastný

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Huawei Huawei Honor 7X recenzia Skvelý smartfón

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close