HuaweiSpravodajstvo

Huawei Honor 10 – Recenzia mladého človeka pre mladých ľudí

K Honoru 10, telefónu z dielne dcérskej spoločnosti Huawei, som sa dostala minulý rok. Musím povedať, že silný marketing mobilných operátorov zdvihol moje očakávania naozaj vysoko aj napriek tomu, že mne, ako bežnému smrteľníkovi, stačí volať, kontrolovať sociálne siete a sem-tam poslať rodičom MMS-ku, aby sa uistili, že ma život študenta zatiaľ totálne nezničil.

huawei honor 10 recenzia_1
Zdroj: Patrícia Lukáčová

Výhody:

 • moderný dizajn
 • rozlíšenie displeja
 • intuitívne ovládanie
 • rýchle nabíjanie
 • 3,5 mm vstup pre slúchadlá
 • skvelé odomykanie telefónu
 • cena
 • priestor pre dve SIM karty

Nevýhody:

 • šmykľavosť
 • nedá sa vložiť pamäťová karta
 • nie je odolný voči vode a prachu

Prvý dojem po otvorení krabičky

Samozrejme prvé, čo ma zaujalo, bol jednoznačne dizajn. Luxusné prevedenie, štýlové spojenie materiálov a meniace sa farby pod inými uhlami. Elegantný vzhľad telefónu a živé farby sú zrejme prvé, čo si po otvorení krabičky všimne snáď každý. Radosť ma neprešla ani po samotnom zapnutí zariadenia, ktorého užší a vyšší displej žiaril rovnako ako zadná strana telefónu. To ma potešilo ešte viac, nakoľko som sa už videla, ako s takým rozlíšením displeja ničím všetky tie pestré cukríky v Candy Crush Sage.

huawei honor 10 recenzia_2
Zdroj: Patrícia Lukáčová

Niektorým by mohol vadiť výrez v hornej časti displeja, ktorý je však možné v nastaveniach telefónu šikovne zamaskovať. Azda jedinou nevýhodou prémiového materiálu a tenkého prevedenia je jeho šmykľavosť. V dnešnej dobe si však človek môže vybrať zo širokej ponuky krytov na telefón Honor 10, a tak nie len že sa u mňa vyriešil problém so šmykľavosťou, ale zároveň to posunulo dizajn môjho telefónu ešte o level vyššie.

Z prechodu od jednej značky ku druhej som však mala mierne obavy. Tie sa našťastie nenaplnili a už pri prvom kontakte s telefónom som mohla vidieť, že jeho ovládanie je maximálne intuitívne. Za obrovské plus telefónu považuje veľa ľudí aj možnosť vloženia dvoch SIM kariet. A možno by som to sama považovala za plus, pokiaľ by sa tam dala vložiť aj pamäťová karta. Tým za mňa pripisujem Honoru 10 jedno veľké mínus a podľa mňa je to ako pre mobil určený mladej generácii krok vedľa.

huawei honor 10 recenzia_3
Zdroj: Patrícia Lukáčová

So stúpajúcim trendom všemožných bezdrôtových slúchadiel sa obávam, že za krátky čas sa telefóny s 3,5 mm vstupom pre slúchadlá nadobro vytratia. To však nie je prípad tohto elegantného krásavca, vďaka ktorému si môžem naplno užiť radosť z hudby aj na slúchadlách z môjho predchádzajúceho telefónu, nakoľko nové nie sú súčasťou balenia Honor 10.

Funkcie odomykania telefónu

Veľmi ma zaujalo tiež praktické odomykanie telefónu na odtlačky prstov, ktoré značne zníži celkový čas odomykania telefónu v porovnaní napríklad so zabezpečením na číselný kód. Vyskúšala som si aj odomykanie zariadenia pomocou rozpoznania tváre, čo tiež dokáže byť šikovným pomocníkom. Mobilný telefón sa odomkol bez problémov aj s nalíčenou či nenalíčenou tvárou, avšak osobne dávam radšej prednosť odtlačkom prstom, nakoľko moja tvár nie je prvou vecou, ktorú túžim vidieť hneď po prebudení. Čo však pre mňa ostáva obrovským plusom je kvalitný fotoaparát a možnosť upravovania fotiek, ktoré aj z môjho ranného výrazu spravia selfie hodnú umiestnenia na Instagram.

huawei honor 10 recenzia_4
Zdroj: Patrícia Lukáčová

Nie nadarmo je preto telefón Honor 10 zaraďovaný medzi TOP telefóny či TOP vlajkové lode spoločností a aj keď nie je tak inovatívny ako jeho bratia z Huawei, dokáže im byť dosť silným konkurentom, pretože má všetky potrebné funkcie, ktoré potrebuje bežný mladý človek na efektívne využívanie svojho zariadenia. V pomere cena-kvalita so skvelými parametrami hodnotím preto Honor 10 na výbornú.

Tip na záver

Aj keď je výdrž batérie porovnateľná s bežnými smartfónmi, extrémne rýchle nabíjanie telefónu mi umožní dodať mu šťavu v priebehu pár minút a tak sa spolu s krytom na Honor 10 stala nabíjačka neodmysliteľnou súčasťou mojej kabelky. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close