Spravodajstvo

Huawei prekvapuje s tržbami za rok 2018. Dosiahli doterajšie maximá, z ktorých sa Vám zakrúti hlava

Čínsky technologický gigant zverejnil informácie týkajúce sa tržieb. Informácie priši krátko na to ako sa na verejnosť dostali správy hovoriace o viac ako 200 miliónoch predaných smartfónov v roku 2018.

Tržby technologického giganta podľa uverejnenej správy prekonali hranicu magických 100 miliárd dolárov. To predstavuje 21% nárast oproti predchádzajúcemu roku a zároveň táto hodnota predstavuje najrýchlejší rast spoločnosti za posledné dva roky.

Huaweiu sa darí aj napriek naštrbenej dôvere

Spoločností Huawei sa darí aj napriek naštrbenej dôvere. Nie tak dávno viacero krajín, vrátane Českej republiky vyslovili nedôveru voči zariadeniam Huawei, ktorá sa na voči obvineniam ohradila. Niekoľko dní na to Česká republika svoje vyjadrenia stiahla a vyhlásila, že zariadenia Huawei nie sú viac rizikovými ako smartfóny iných výrobcov.

Prvé „drby“ šíriace sa o hrozbe zariadení Huawei začali v roku 2012 kedy spoločnosť podpísala dôvernú zmluvu týkajúcu sa spolupráce s čínskou vládou. Neskôr sa začalo špekulovať, že pomocou technológie 5G by mohli byť prenesené dáta zneužité. O to viac tieto podozrenia začali vyskakovať keď Huawei začal s budovaním komerčnej 5G siete na medzinárodnej úrovni. Zároveň Huawei je najväčším výrobcom 5G zariadení a druhým najväčším predajcom smartfónov na svete po spoločnosti Samsung.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close