fbpx
ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Huawei hlási dostupnosť Androidu 10 pre ďalšie 4 populárne smartfóny Honor. Je medzi nimi aj Váš?

Huawei oznamuje, že od 11.3.2020 si budú môcť používatelia zariadení z produktovej línie Honor 20 a používatelia Honor 9X stiahnuť Android 10.

Najnovší Android 10 sa pomaly, ale isto rozširuje z jedného zariadenia na druhé. Naposledy sme Vám priniesli správy o dostupnosti Androidu 10 pre zariadenia Xiaomi Mi A2 Lite, predtým pre Mi A3 a ďalšie zariadenia.

Zahanbiť sa zjavne nechce ani spoločnosť Huawei Honor, ktorá dnes prostredníctvom oficiálnej tlačovej správy informovala verejnosť, že rozširuje dostupnosť Androidu 10 pre smartfóny z produktovej línie Honor 20 a smartfón Honor 9X. Spolu s najnovšou verziou Androidu samozrejme prichádza aj najnovšia nadstavba EMUI 10.0 (Magic UI 3.0). Ide konkrétne o smartfóny nižšie.

  • HONOR 20,
  • HONOR 20 PRO,
  • HONOR View20
  • a  HONOR 9X.

Spoločnosť hovorí, že dostupná k stiahnutiu bude už od 11.3.2020, teda od zajtrajšieho dňa. Aktualizácia s najnovším softvérom prináša viacero vylepšení, a to ako po dizajnovej stránke, tak aj po funkčnej.

Android_10_SK (1)
Zdroj: Honor

Spoločnosť hovorí, že na základe laboratórnych testovaní sa im podarilo docieliť optimálny kontrast na pozadí, ktorý zvyšuje čitateľnosť a minimalizuje únavu oči pri sledovaní obrazovky. Medzi ďalšími novinkami je aj lepšie prispôsobenie odozvy mobilného telefónu. Honor tieto vylepšenia vysvetľuje na dotykovom geste swipe up, teda potiahnutia prsta z dola na hor, kedy používateľ bude môcť sledovať animáciu v novom rozhraní trajektórie.

Ďalej sa chváli s budovaním ekosystému „1+8+N“, takzvaná All-Scenario stratégia. Vo svojej podstate ide o lepšie prepojenie elektronických zariadení v domácnosti vrátane notebooku. Napríklad zapnutím funkcie NFC a WIFI v mobilnom telefóne a spárovaním notebooku prostredníctvom Bluetooth alebo QR kódu jednoduchšie presuniete za niekoľko sekúnd obrázky, fotky alebo ďalšie súbory, ako tomu bolo doposiaľ. Týmto spôsobom taktiež môžete prehrať hudbu.

Noviniek sme sa však dočkali aj v prípade vecí, ktoré „nevidíme“. Napríklad v prípade citlivých operácií, ako je napríklad platba alebo autorizácia, tak tieto procesy prebiehajú izolovane od ostatných súčasti smartfónu a zároveň budú aj šifrovanými.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close