HuaweiSpravodajstvo

Huawei: „HarmonyOS je stále plánom B. Tento rok nečakajte smartfón s novopredstaveným OS“

Pre Huawei HarmonyOS aj naďalej zostáva plánom „B“, a to aj napriek vyostreným vzťahom s USA. Hovorí to viceprezident spoločnosti.

Spoločnosť Huawei niekoľko týždňov dozadu predstavila nový operačný systém HarmonyOS, ktorý je adaptívnym operačným systémom pre viacero druhov zariadení. Od IoT zariadení až po smartfóny. V  posledných dňoch zároveň medzi americkou a vládou a Huawei to vrelo. Dôvodom bolo pozastavenie licencovaní spoločností umožňujúcich obchodovanie s Huawei či koniec 90-dňovej licencie, vďaka ktorej mohla spoločnosť aj naďalej aktualizovať svoje smartfóny s Androidom. Na konci dňa však americká vláda predĺžila licenciu o ďalších 90 dní so slovami, že tak chce ponúknuť dodatočný čas zákazníkom spoločnosti, aby prešli ku konkurencií. Samozrejme, na to reagoval aj CEO Huawei, ktorý predstavil nový plán spoločnosti spočívajúci v menšej závislosti od USA do roku 2021.

Situácia, medzi USA a  Čínou (resp. Huawei, ktorý je „rukojemníkom USA“) by mohla vyzerať, ako bezvýchodisková situácia pre Huawei, ktorá už viackrát vyhlásila, že ak budú obmedzení v používaní Andoridu, tak jednoducho prepnú na HarmonyOS. Aktuálne to vyzerá však tak, že predĺženie licencie spoločnosť Huawei „ukludnilo“ a to až tak, že HarmonyOS aj naďalej zostáva plánom „B“.

Portál Cnet.com priniesol report, v  rámci ktorého poukazuje slová viceprezidenta spoločnosti, Vincent Yang, ktorý povedal, že:

„Chceme zachovať jeden štandard, jeden ekosystém,“ povedal Yang a dodal, že Harmony bude pre spoločnosť slúžiť ako možnosť B.

Yang ďalej naznačil, že v  nadchádzajúcej vlajkovej lodi Huawei Mate 30 Pro bude operačný systém Android,  čím vyvrátil fámy okolo toho, že smartfón bude predstavený s HarmonyOS. Zároveň povedal, že je nepravdepodobné, že spoločnosť predstaví v tomto roku smartfón s nimi vyvinutým operačným systémom. Druhým dychom však dodal, že všetko sa môže zmeniť.

„Nikdy to neviete…(pozn. redakcie: narážal tým na uvedenie smartfónu s HarmonyOS)“

Mimochodom, len pred niekoľkými dňami renomovaný analytik z  CounterPoint Analyst povedal, že HarmonyOS bude mať trhový podiel do roku 2020 2%, a  v domácej Číne 5% (pozn. redakcie: HarmonyOS nájdeme v chytrých televíziách, v priprávaných smarthodinkách,…).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close