HuaweiSpravodajstvo

Vízia spoločnosti Huawei je jasná. Do konca roka sa chce stať najväčším výrobcom smartfónov na svete

Čínska spoločnosť Huawei je nepochybne jedným z najväčších svetových technologických výrobcov, ako aj inovátorov v tejto oblasti. Huawei je v súčastnosti tretím najväčším výrobcom smartfónov na celosvetovom trhu. Pred čínskym gigantom je aktuálne Apple, s ktorým už niekoľkokrát zabojoval o druhú priečku, ako aj juhokórejský Samsung, ktorý je špičkou trhu už niekoľko rokov. Obrovský, priam až raketový rast spoločnosti Huawei ale stále neutícha a predstavitelia spoločnosti majú tie najvyššie ambície.

Ovládnuť trh ešte v tomto roku

Ambíciou generálneho riaditeľa pre spotrebiteľský obchod, Yu Chengdonga, je v tomto roku predať viac ako 250 – 260 miliónov kusov smartfónov v kombinovanom predaji zariadení Huawei a Honor. Plány spoločnosti predstavil verejnosti počas konferencie AWE 2019, ktorá sa konala nedávno v Šanghaji. Treba si ale uvedomiť, že číslo 260 miliónov je naozaj obrovské a ak by sa to spoločnosti Huawei podarilo, na konci roka by predajmi predbehla nie len konkurenčný Apple, ale aj giganta Samsung.

V Číne bude dominovať aj naďalej

Spoločnosť plánuje aj naďalej investovať aj v rámci svojej domoviny, kde je aktuálne na špičke trhu. Cieľom spoločnosti je ale v blízkej budúcnosti presiahnuť 50 percentný podiel na domácom trhu. Predaje smartfónov od oboch značiek by tak mali rásť aj naďalej nie len v Číne, ale aj na ostatných trhoch, teda okrem USA. Najväčším lákadlom, hlavne v ázijských krajinách, majú byť smartfóny od značky Honor, ktoré prídu s ešte agresívnejšími cenami, čím chce spoločnosť prevalcovať konkurentov na ázijských trhoch.

Huawei na to úprimne má

Na záver by sme sa mohli pozrieť na predošlé úspechy a míľniky spoločnosti Huawei. V minulom roku pod značkami Huawei a Honor predala viac ako 206 miliónov smartfónov, vďaka čomu sa významne posunula smerom ku konkurencii. Niekoľko desiatok miliónov zariadení ju ešte určite čaká, no spoločnosť už urobila adekvátne kroky. Nové dostupné smartfóny od Honor sú toho výborným príkladom. Najväčšou prekážkou pre spoločnosť bude ale blokáda zo strany USA, kde Huawei svoje zariadenia predávať nemôže. Prípadná dohoda s USA by spoločnosti určite pomohla, no či sa tak naozaj stane, nikto netuší. Niet ale pochýb, že Huawei sa plánuje ešte viac zameriavať na trhy ako India, kde stále viac silnejú menší výrobcovia dostupných vlajkových lodí. Úspešný útok na týchto konkurentov by čínskemu gigantovi mohol zaručiť úspech, no zatiaľ nie je jasné, ako v tomto roku zareaguje konkurenčný Samsung, ktorý už zopár zbraní vo forme smartfónov Galaxy A chystá.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close