HuaweiSpravodajstvo

Huawei chce už v októbri spustiť svoju novú službu Map Kit. V budúcnosti môže byť konkurentom práve Máp Google

Spoločnosť ale spočiatku neplánuje vypustiť službu ako klasickú aplikáciu pre používateľov

Mapy Google patria jednoznačne medzi najpoužívanejšie online mapy na svete. Nájdeme ich v smartfónoch s operačným systémom Android, prehliadači Chrome, či na mnohých ďalších zariadeniach a v rôznych aplikáciách. Konkurentom spoločnosti Google je v tejto oblasti aj spoločnosť Microsoft alebo Apple. Na zoznam najväčších konkurentov sa ale už čoskoro pridá aj čínska spoločnosť Huawei, ktorá už v októbri predstaví a spustí svoju vlastnú službu s mapami s názvom Map Kit, informoval čínsky portál Chinadaily.com.

Vlastné riešenia nezávislé od USA

Takýto krok sa dal od spoločnosti Huawei viac než len očakávať. Po konflikte s USA sa chce spoločnosť čo najviac znižovať svoju závislosť na amerických spoločnostiach, respektíve na službách od spoločnosti Google, ktoré využíva Huawei naozaj vo veľkom merítku. Map Kit ale nebude spočiatku klasickou aplikáciou s mapami a navigáciou. Určená bude pre vývojárov aplikácií, ktorí vo svojich aplikáciách nebudú musieť používať výlučne riešenie od spoločnosti Google. Podobne, ako v prípade s vlastným operačným systémom, aj systémové aplikácie ako Map Kit môžu byť v prípade potreby nasadené aj ako klasické aplikácie, ktoré nahradia práve aplikácie služieb Google.

Táto služba sa bude rozvíjať v spolupráci s ruským Yandexom a americkou cestovnou webovou stránkou Reserve Holdings. Pripojí sa k miestnym mapovým službám. Bude k dispozícii v 40 jazykoch a pokryje sa v 150 krajinách a regiónoch. Huawei bude môcť taktiež využívať aj svoju rozsiahlu telekomunikačnú sieť v krajinách, kde ňou disponuje. Tá by jej mala pomôcť najmä pri dôkladnejšom a presnejšom určovaní polohy.

Silná konkurencia pre Mapy Google

Služba Map Kit by mohla nie len ako prípadná aplikácia, ale aj ako nástroj pre vývojárov, výrazne ohroziť najpoužívanejšie Mapy Google. Prezident cloudových služieb Huawei Consumer Business Group, Zhang Pigan, totižto uviedol, že Map Kit bude poskytovať dopravné informácie v reálnom čase, bude disponovať pokročilým navigačným systémom, ktorý bude schopný rozoznať zmenu jazdného pruhu a zároveň bude podporovať mapovanie v rozšírenej realite.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close