HuaweiSpravodajstvo

Huawei bude budovať 5G infraštruktúra (zatiaľ) pre 21 krajín Európy. Pozrite sa, kde všade

Huawei sa bude podieľať v Európe na budovaní 5G infraštruktúry v 21 krajinách. Zoznam však ešte nemusí byť konečný.

Pre spoločnosť Huawei bol posledný rok náročným, a to hlavne z dôvodu konfliktu s americkou administratívou, ktorá hádže pod kolená spoločnosti jedno poleno za druhým v podobe sankcií a rôznych administratívnych prekážok, ktoré bránia spoločnosti voľne obchodovať. V súčasnosti, Trumpova administratíva dokonca označuje spoločnosť Huawei ako bezpečnostnú hrozbu. Ale aj napriek tomu, spoločnosti sa darí rozvíjať svoj biznis vo viacerých iných regiónoch sveta. Pre úplnosť však treba dodať, že viacero krajín obmedzilo spoločnosti Huawei pôsobenie na ich území, napríklad Japonsko alebo Austrália.

Huawei úspešne rozvíja svoje obchodné aktivity naprieč Európou

V rámci Európy sa spoločnosť Huawei dohodla s (pozn. redakcie: zatiaľ) 21 krajinami, v ktorých sa bude podieľať na budovaní 5G siete. Ich zoznam si môžete pozrieť nižšie.

Zoznam však nemusí byť konečný

Zoznam krajín vyššie nemusí byť ešte konečným. Napríklad, Česká republika dala spoločnosti Huawei „zelenú“, ktorá umožňuje spoločnosti uchádzať sa v dražbe o ich frekvencie:

„Především sledujeme to, jak se to odehrává v Evropě. Oddělme ideologický, politický i ekonomický pohled. Musíme se na Huawei dívat globálně, minimálně z pohledu EU. Technologie, které jsou základem budování sítí 5G, jsou globálního charakteru a já si nedovedu představit, že bychom měli nastavené jiné parametry k přístupu k Huawei nebo jakékoli jiné firmě v Česku než třeba v Německu nebo Polsku, když jsme s těmito zeměmi spojeni pupeční šňůrou,“ uviedol Karel Havlíček pre denník Právo.“

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close