fbpx
TECHNOLÓGIE

Americkí senátori naliehajú na Kanadu, aby zakázala spoločnosti Huawei distribúciu 5G technológie

Rozvoj 5G technológií sa pomaly dostáva do svojho svojho vrcholného bodu a technologickí giganti začínajú s ich nasadzovaním a implementovaním do reálnych podmienok. Medzi najväčšie svetové veľmoci, čo sa 5G technológií týka, môžeme určite zaradiť spoločnosť Huawei, ktorá už teraz svoje prvé 5G siete testuje so svojimi partnermi po celom svete. Jeden z najväčších trhov sa ale pred nástupom nových technológií od tohto svetového giganta bráni, no aktuálne s obavami začína „otravovať“ aj ostatné okolité štáty.

Americkí senátori sa obávajú bezpečnosti

Reč je o dvoch amerických senátoroch, ktorí vo svojom najnovšom liste apelovali na vládu spojeneckej Kanady, ktorá by mala zabrániť spoločnosti Huawei implementovanie 5G technológii na ich území. „Aj keď má Kanada silné záruky zabezpečenia telekomunikácií, máme vážne obavy, že takéto bezpečnostné opatrenia nie sú dostatočné vzhľadom na to, čo Spojené štáty a ďalší spojenci vedia o Huawei,“ citovala agentúra Reuters vyhlásenie amerických senátorov. Samozrejme, vláda USA už nasadenie technológií od Huawei zakázala a dúfa, že podobné kroky vykonajú aj jej najbližší spojenci, medzi ktorých určite patrí aj Kanada. Tá si ale podľa všetkého nenechá rozkazovať na „vlastnom piesočku“.

Obavy z prípadnej čínskej špionáže

Najväčším bezpečnostným rizikom, podľa dvoch amerických senátorov, je napojenie spoločnosti Huawei priamo na čínsku vládu. Tá by mohla podľa nich výrazne zasahovať do vedenia spoločnosti, pričom by všetky technológie na zahraničných trhoch mohla využívať na špionáž. Spoločnosť Huawei bola kvôli týmto obavám doslova virtuálne zmrazená z amerického trhu, čo jej určite neprospelo, no najviac to uškodilo samotnému americkému trhu. Zavedenie 5G technológií sa tak výrazne oneskorí, keďže spoločnosť Huawei patrí medzi svetovú špičku a aktuálne ako jediná prejavila záujem o nasadenie tejto technológie v USA vo veľkom merítku.

Huawei takéto obvinenia odmieta

I keď samotní senátori hovoria o prípade spoločnosti Huawei ako o „jasnej veci“, v skutočnosti nič tak jasné nie je. Spoločnosť Huawei akékoľvek obvinenia na napojenia na čínskych predstaviteľov odmieta. Jej hlavným dôvodom sú samotné čísla a výsledky, ktoré hovoria naozaj za všetko. Huawei totižto predáva svoje produkty až 500 mobilným operátorom v 170 krajinách bez akéhokoľvek prehrešku. Aktuálne dokonca začína so zavedením 5G siete v Spojenom kráľovstve a jej ambície siahajú ešte ďalej. Za zmienku stojí určite aj fakt, že viac ako 60 percent príjmov spoločnosti tvoria príjmy mimo Číny. Ako posledné treba určite spomenúť aj to, že spoločnosť Huawei je aktuálne na 2. priečke svetových výrobcov smartfónov, hlavne kvôli svojej aktuálnej vlajkovej lodi P20 Pro.

Čo si o takýchto obvineniach myslíte Vy? Skrýva spoločnosť Huawei niečo pred celým svetom, alebo sa jedná iba o ďalšie rypnutie si do Číny zo strany USA?

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (cnbc.com)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close