HuaweiSamsungSpravodajstvo

Huawei a Samsung dominujú trhu so smartfónmi. Ako je to v prípade ďalších čiastkových odvetví konzumnej elektroniky?

Samsung a Huawei sú lídrami v prípade predaja smartfónov, darí sa im však aj v ostatných oblastiach podnikania? Pozrite si štatistiky naprieč ďalšími oblasťami konzumnej elektroniky

Portál visualcapitalist.com, ktorý sa sústreďuje na vizualizáciu štatistík publikoval vcelku zaujímavú infografiku, ktorá odhaľuje trhové podiely tých najväčších výrobcov elektroniky naprieč viacerými oblasťami čiastkových odvetví elektroniky.

Trhu so smartfónmi dominuje Huawei a Samsung

Pri pohľade na trh so smartfónmi, z grafu možno vyčítať dominanciu spoločností Samsung a Huawei, ktoré si diela prvenstvo v skupine najpredávanejších zariadení tohto roka. Obe spoločnosti pokryli po 20% trhu pričom treba dodať, že spoločnosti Huawei sa to podarilo najmä vďaka silného dopytu na domácom trhu. Čo sa týka ostatných regiónov, tak tam sa spoločnosť vcelku trápi vzhľadom na pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov. Treťou najúspešnejšou spoločnosťou je Apple, ktorá pokrýva 14%. Štvrtou spoločnosťou, ktorá predala v priebehu tohto roka najviac zariadení, je spoločnosť Xiaomi s 10% podielom. V tesnom závese nasleduje spoločnosť Oppo s 9% podielom a Vivo s 8% trhovým podielom.

Trh so smartfonmi 2020
Zdroj: visualcapitalist.com

Trhu s operačnými systémami dominuje Android

Pri pohľade na rozloženie síl operačných systémov, nebude sa konať žiadne prekvapenie. Dominuje Android so 74% trhovým podielom. Druhým najrozšírenejším operačným systémom je iOS, ktorý pokrýva 25% trhu. Ostatné operačné systémy nedosiahli viac ako 1%. Len pre zaujímavosť, v priebehu budúceho roka môže tento graf vyzerať úplne inak. Dôvodom je, že Huawei má v pláne oficiálne uviesť do života konkurenčný operačný systém HarmonyOS, ktorý by mal postupne nahradiť Android v ich zariadeniach. Zároveň Huawei chce HarmonyOS pretlačiť aj do telefónov iných výrobcov.

trh s operacnymi systemami_smartfony
Zdroj: visualcapitalist.com

Qualcomm je lídrom, ale na krk mu dýcha MediaTek

Pri pohľade na „srdcia“ našich smartfónov, dominantným lídrom na trhu je spoločnosť Qualcomm, ktorá pokrýva 29% trhu so smartfónmi. Druhým dychom však treba dodať, že v tesnom závese s trhovým podielom 26% nasleduje spoločnosť MediaTek. Treťou najúspešnejšou spoločnosťou je HiSilicon.

trh s mobilnými procesormi
Zdroj: visualcapitalist.com

Apple má prvenstvo v bezdrôtovom príslušenstve

Pri pohľade na bezdrôtové príslušenstvo, akými sú chytré hodinky (pozn. redakcie: nie fitness náramky) a slúchadlá, tak obom štatistikám dominuje spoločnosť Apple.

Akej značky elektroniku využívate primárny vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close