HuaweiSamsungSpravodajstvo

Huawei a Samsung budú už čoskoro pod tlakom novej a lacnej konkurencie

OnePlus 10. júla pravdepodobne predstaví nový, lacnejší a hlavne dobre vybavený model smartfónu

Spoločnosť OnePlus je známou hlavne v segmente vlajkových smartfónov. Dôvodom je, že vyrába zariadenia najvyššej kvality, ktoré z pravidla vyčnievajú nad konkurenciou, pričom ich cena býva o niečo atraktívnejšou. Dlhé roky sa spoločnosť sústreďovala práve na tie „naj modely“, pričom vo svojej podstate doteraz nepredstavila žiaden smartfón z mid-range segmentu. To by sa však mohlo už čoskoro zmeniť.

Samsung, Huawei a ďalší, majú vážny problém na obzore

Posledné dni sociálnu sieť Twitter zaplavujú statusy poopredných predstaviteľov spoločnosti OnePlus, ktoré naznačujú, že sa „dačo“ chystá. Prvú vlnu diskusie vyvolal Carl Pei  retweetnutím statusu z roku 2014, kde napísal „Už je to nejakú dobu“. Pravdepodobne týmto krokom narážal na cenu. Ide o vlajkový smartfón, ktorý svojho času stál 299 dolárov. Išlo vtedy o pomerne lacný smartfón pri pohľade na špecifikácie, od ktorého bol konkurencia v segmnte najvýkonnejších smartfónov značne vzdialenou.

Ešte predtým na sociálnej sieti zdieľal status, v ktorom písal,  že „je čas na rozhýbať loď“,  pričom v rámci hastagu napísal „Nové začiatky“.

Okrem iného Pete Lau, ktorý je jedným z ďalších zakladateľov spoločnosti OnePlus, zdieľal ďalší status, v ktorom napísal „Kto je pripravený na nový začiatok OnePlus?“

OnePlus Z? Nový smartfón, ktorý má ambíciu konkurovať Samsungu, Huaweiu a Xiaomi

Nie tak dávno portál androidcentral.com prišiel s informáciami, že spoločnosť pracuje na novom smartfóne. V tom čase sa pre portál vyjadril riaditeľ  OnePlus, Lau, ktorý povedal, že chcú prísť s novou stratégiou, ktorej súčasťou sú o niečo lacnejšie zariadenia, ktoré by mali byť dostupné v severnej Amerike, Európe, a v ďalších regiónoch sveta. Konkrétne povedal:

„OnePlus zatiaľ žiadny z týchto produktov neodhaľuje (pozn. redakcie: narážal na lacnejšie smartfóny), ale krátky pohľad na novú stratégiu príde už čoskoro. Neskôr v tomto roku veríme, že prinesieme lacnejšie zariadenia aj na ďalšie trhy vrátane Severnej Ameriky a Európy.

Podľa informácií by smartfón mal ponúknuť procesor Snapdragon 765G, 6,55“ AMOLED displej s 90Hz zobrazovacou frekvenciou, 6GB, 128GB úložným priestorom a 3 kamery umiestnené v zadnej stene (48+16+2). Údajne by sa mal predávať za 330$ a predstavený by mal byť už 10. júla počas ohlásenej udalosti spoločnosťou.

Dnes môžeme len dumať nad tým, čo spoločnosť vedie k tomuto kroku, ale najpravdepodobnejším scenárom je, že OnePlus reaguje na dopady aktuálne prebiehajúcej pandémie okolo COVID-19, ktorá ovplyvnila nákupné správanie mnohých z nás. Používatelia vo všeobecnosti viac zvažujú kúpu drahších zariadení a  preto inklinujú k cenovo dostupnejším smartfónov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close