SpravodajstvoXiaomi

Huami ohlasuje finančné výsledky za uplynulý rok. Rástli tempom, ktoré by im závidela každá spoločnosť

Huami v minulom roku distribuovalo 42,3 milióna kusov nositeľnej elektroniky. V medziročnom porovnaní, predali o 72,4% zariadení viac.

Spoločnosť Huami, ktorá úzko spolupracuje so Xiaomi, v priebehu konca minulého týždňa zverejnila finančné výsledky za uplynulý rok. Výsledky spoločnosti možno hodnotiť za veľmi pôsobivé. Dôvodom je, že spoločnosť celkovo predala 42,3 milióna kusov nositeľnej elektroniky, teda fitness náramkov a chytrých hodiniek.

V porovnaní z predchádzajúcim rokom, ide o nárast predajov  v objeme 72,4%. Len vo 4. štvrťroku minulého roka spoločnosť vygenerovala tržby v objeme 303,3 milióna dolárov. Čistý zisk z toho predstavoval 30,7 milióna dolárov. V prípade celoročných tržieb, Huami dosiahlo hranicu 834,9 milióna dolárov. V porovnaní s prechádzajúcim rokom tržby spoločnosti narástli o 59,4%. Čistý zisk spoločnosti za uplynulý rok bol 90,5 milióna dolárov, ktorý sa zvýšil oproti predchádzajúcemu roku o 32,8%.

 Najviac zásielok spoločnosť zaznamenala vo 4. kvartáli minulého roka. Celkovo bolo distribuovaných 14,7 milióna zariadení. Len pre porovnanie, v priebehu 4. kvartálu 2018 spoločnosť distribuovala „len“ 9,2 milióna zariadení. Inými slovami, medziročný nárast predaja zariadení pri porovnaní kvartálov je vyšší o 59,8%.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Huami, Huang Wang, uviedol, že rok 2019 bol pre spoločnosť skvelým rokom. Vďaka predajom sa stala spoločnosť Huami jednou z popredných značiek v odvetví inteligentných nositeľných zariadení. Okrem toho ďalej uviedol, že uzavreli nové strategické partnerstvo so spoločnosťou Timex, s ktorou budú pracovať na vývoji nových produktov. Zároveň sa očakáva, že partnerstvo so spoločnosťou Xiaomi sa bude aj naďalej rozvíjať. Spolupráca by sa mala pretaviť hlavne do produktu Xiaomi Mi Band 5, ktorého predstavenie môžeme očakávať v druhej polovici roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close