ANDROIDZariadenia

HTC má hlavu v smútku. Príjmy spoločnosti neustále klesajú a smartfóny sa nepredávajú

Taiwanská spoločnosť HTC má za sebou ďalšie neúspešné obdobie. HTC už dlhodobo bojuje so slabým predajom svojich smartfónov a zdá sa, že spoločnosti nepomohla ani aktuálne „úzka“ ponuka zariadení v portfóliu. Výrobca zaznamenal za minulý mesiac pokles tržieb až o 67 % oproti rovnakému obdobiu v minulom roku.

HTC predstaví v tomto roku minimálne množstvo smartfónov

Spoločnosť HTC zaznamenala vo štvrtom štvrťroku tržby vo výške 187 miliónov eur, čo je až o 58 % percent menej v porovnaním za rovnaký čas v minulom roku, kedy HTC dosiahlo zisk až 450 miliónov. Zahraniční analytici očakávajú, že spoločnosť HTC uvoľní v tomto roku výrazne menej nových smartfónov a tento kedysi populárny výrobca, bude musieť nastaviť novú stratégiu, aby dokázal na trhu so smartfónmi „prežiť“.

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close