APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Hry PS4 teraz prichádzajú do Windows PC so službou PlayStation Now

Zdá sa, že Microsoft bude mať teraz väčšiu konkurenciu zo strany Sony PlayStation cez jeho streamovaciu službu PlayStation Now. Predtým obmedzená len na lineup PS3 hier, PlayStation Now je pripravená rozšíriť svoj katalóg a čoskoro tam zaradiť aj hry PS4, oznámil Sony.

Streamovacia služba v štýle Netflix

Vzhľadom na to, že PlayStation Now je k dispozícii na PC, znamená to, že predplatitelia služieb Sony budú mať čoskoro možnosť streamovať plné verzie PS4 hier do svojich Windows zariadení. To by sa dalo dosiahnuť v oveľa menšom rozsahu aj prostredníctvom remote play od Sony, s ktorým môžete streamovať hry, ktoré už vlastníte, zo svojej PS4 do svojho Windows PC. Avšak PlayStation Now je úplne odlišná záležitosť ponúkajúca prístup v Netflix štýle, kde si vyberiete PS3 a teraz už aj PS4 hry.

Ak sa vám zdá načasovanie trochu podozrivé, je to preto, že Microsoft oznámil svoju vlastnú napodobeninu PlayStation Now koncom februára s Xbox Game Pass. Na rozdiel od PlayStation Now však Game Pass nie je streamovacia služba. Namiesto toho si môžete pred samotným hraním stiahnuť plné verzie hier na konzolu.

Zdroj: windowscentral.com

Sony neposkytol príliš veľa detailov o zahájení služby, ale je pripravený spustiť súkromný test PS4 hier na PlayStation Now „v najbližších týždňoch.“ Súčasní predplatitelia môžu byť na pozore a čakať na pozvanie v e-mailoch. Čo sa týka presného lineupu PS4 hier alebo presného dátumu spustenia, budeme si musieť počkať a uvidíme.

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
hry Playstation PS4 Windows PC
Close
Close