PC HRY

Hrôzy Černobyľu budete môcť zažiť na vlastnej koži vďaka novému hernému hororovému titulu Chernobyl Exclusion Zone, na ktorom pracujú autori hry The Farm 51

26. apríl 1986, 1 hodina a 23 minút ráno. Tak tento moment sa zapísal do histórie a nie len tej ukrajinskej, ale celého sveta. Totiž v tento dátum sa odohrala doteraz najväčšie jadrová katastrofa na svete a to v meste Černobyľ, kde sa rozstavené jadro spaľovacieho reaktora č. 4 zmiešalo s iným vysoko rádioaktívnym materiálov a nešťastie bolo na svete.

Chernobyl Exclusion Zone bude lákať hráčov nie len na silný príbeh

Práve táto udalosť, ktorá sa zapísala do histórie ľudstva bude hlavným námetom hry Chernobyl Exclusion Zone, za ktorou stoja autori hry The Farm 51. Jej autori sľubujú, že prinesú kvalitný hororový herný titul, ktorý bude z veľkej miery kopírovať udalosti, ktoré sa stali.

„Chceme vám priniesť hlboký, emotívny príbeh zapojenie sa do prežitia a zážitku z hrôz Čerbyľskej oblasti, ktorý chceme dosiahnuť 3D skenovaním bohatého herného sveta krásne vykresleného v Unreal Engine 4,“… píše sa v oficiálnom stanovisku na sociálnej sieti Facebook.

Nižšie si môžete pozrieť niekoľko záberov zo spomínanej zóny, kde autori hry zbierali inšpiráciu.

Kedy sa hra dostane oficiálne medzi hráčov je dnes ťažko povedať. Jej autori aktuálne na sociálnej sieti Facebook sľubujú, že budú postupne pridávať materiály, ktoré sa im podarilo zozbierať. Zároveň by sme sa mali dočkať aj obrázkov, ktoré zachytávajú herné prostredie. V každom prípade táto hrá má potenciál byť úspešným titulom a to nie len vďaka silnému príbehu, ale aj vďaka autorom, ktorí už majú na svojom konte niekoľko úspechov.

Zdroj: Facebook (Chernobylite)

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close