SpravodajstvoZaujímavosti

Chceš zmiznúť z internetu? Toto je najjednoduchší spôsob ako si prečistiť účty v desiatkach služieb, do ktorých si sa kedy registroval

Každý deň na internete trávime desiatky minúť či hodín nášho času či už za účelom „relaxu“ alebo práce. S týmto stráveným časom mnohí z nás nahrávajú na internete či už fotografie, údaje o sebe a iné nespočetné dáta týkajúce sa svojej osoby. Každým takýmto nahraním informácií sme v podstate o kúštik „hlbšie“ v kybernetickej sieti, z ktorej niet úniku, teda aspoň doteraz.

Takto odstránite Vaše účty na desiatkach weboch v priebehu pár minút

Wille Dahlbo a Linus Unnebäck sú švédski vývojári, ktorým sa podarilo vytvoriť špeciálnu stránku slúžiaci na odstránenie osobných údajov ako aj histórie používateľa z internetu.

Zdroj: vlastný

Stránka funguje na veľmi jednoduchom princípe, požiada vás o váš e-mail a následne odhalí weby, blogy či iné webstránky, ktoré ste s daným účtom navštevovali. Vývojári pritom dodávajú, že program slúžiaci na odhalenie histórie beží iba v konkrétnom počítači, teda nie na vzdialenom serveri.

Zdroj: vlastný

Deseat.me funguje pre účty Google a Outlook a dokáže tak odhaliť väčšinu webstránok, kde máte vytvorené svoje účty (prostredníctvom daných e-mailových adries). V poslednom kroku kliknite na „Request Removal“ a následne sa Vám zobrazí žiadosť o odstránenie Vášho účtu, ktorú stačí len odoslať. Stránky / Poskytovatelia služieb kde ste registrovaný sú následne Vás povinný odstrániť z ich databázy.

Zdroj: vlastný

Ak teda uvažuje o tom, že by si sa chcel „stratiť“ z internetu tak odporúčame navštíviť stránku Deseat.me.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (pexels)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s

Tip pre vás  Pozrite sa ako bude vyzerať fitnes náramok Xiaomi Mi Band 4, ktorý bude predstavený už v najbližší utorok. PS: Poznáme aj cenu
podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close