Spravodajstvo

Chceš zmiznúť z internetu? Toto je najjednoduchší spôsob ako si prečistiť účty v desiatkach služieb, do ktorých si sa kedy registroval

Každý deň na internete trávime desiatky minúť či hodín nášho času či už za účelom „relaxu“ alebo práce. S týmto stráveným časom mnohí z nás nahrávajú na internete či už fotografie, údaje o sebe a iné nespočetné dáta týkajúce sa svojej osoby. Každým takýmto nahraním informácií sme v podstate o kúštik „hlbšie“ v kybernetickej sieti, z ktorej niet úniku, teda aspoň doteraz.

Takto odstránite Vaše účty na desiatkach weboch v priebehu pár minút

Wille Dahlbo a Linus Unnebäck sú švédski vývojári, ktorým sa podarilo vytvoriť špeciálnu stránku slúžiaci na odstránenie osobných údajov ako aj histórie používateľa z internetu.

ako odstranit ucty na viacerych weboch v jednom kroku_2
Zdroj: vlastný

Stránka funguje na veľmi jednoduchom princípe, požiada vás o váš e-mail a následne odhalí weby, blogy či iné webstránky, ktoré ste s daným účtom navštevovali. Vývojári pritom dodávajú, že program slúžiaci na odhalenie histórie beží iba v konkrétnom počítači, teda nie na vzdialenom serveri.

ako odstranit ucty na viacerych weboch v jednom kroku-min
Zdroj: vlastný

Deseat.me funguje pre účty Google a Outlook a dokáže tak odhaliť väčšinu webstránok, kde máte vytvorené svoje účty (prostredníctvom daných e-mailových adries). V poslednom kroku kliknite na „Request Removal“ a následne sa Vám zobrazí žiadosť o odstránenie Vášho účtu, ktorú stačí len odoslať. Stránky / Poskytovatelia služieb kde ste registrovaný sú následne Vás povinný odstrániť z ich databázy.

ako odstranit ucty na viacerych weboch v jednom kroku_3-min (1)
Zdroj: vlastný

Ak teda uvažuje o tom, že by si sa chcel „stratiť“ z internetu tak odporúčame navštíviť stránku Deseat.me.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok (pexels)

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close