APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Hranie na PC stále rastie. Steam má mesačne 1.5 milióna nových užívateľov

Mnohí určite poznáte Steam. Pre tých, ktorí nie. Je to obrovská platforma na hranie, kde sa schádzajú snáď všetci hráči. De facto je to veľký internetový obchod s hrami, ktorý umožňuje, aby si ľudia zahrali hry so svojimi priateľmi.

Hoci je to jedna z najväčších, možno dokonca najväčšia, platforiem, stále je tu možnosť rastu. To dokazuje aj fakt, že mesačne pribudne okolo 1.5 milióna nových užívateľov. Tento stav trvá už skoro rok a pol. Denne je aktívnych okolo 14 miliónov užívateľov.

Valve predstavilo svoje štatistiky na konferencii Casual Connect, ktorá sa konala tento týždeň. Počas prezentácie sa Valve prezentovalo svojim veľkolepým nárastom za posledných 18 mesiacov. Pričom je potvrdené, že od januára minulého roka získal Steam 27 miliónov nových zákazníkov. Avšak nie všetci títo ľudia sú noví. Koniec koncov, smurf účty a hackeri sú bohužiaľ prítomní asi vo všetkých multiplayerových hrách.

zdroj: geekwire.com

V porovnaní s rokom 2015, kedy bolo maximum 8,4 miliónmi, získal Steam skutočne obrovský nárast popularity. Valve tiež zaznamenalo obrovský nárast v Ázii, pričom práve ľudia z tohto regiónu tvoria v súčasnosti 17% všetkých predajov, ktoré mal Steam za tento rok.

zdroj: twitter.com

Čo sa týka aktívnych užívateľov za mesiac. Na Steame sa každý mesiac ukáže približne 67 miliónov ľudí. To je vysoko nad konzolami. Pre zaujímavosť, Xbox Live má iba okolo 53 miliónov prihlásení za mesiac.

zdroj: kitguru.net

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky