SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Hráči počítačových hier majú jasno vo voľbe operačného systému

Spoločnosť Valve sa včera podelila s verejnosťou s dátami, ktoré hovoria o využívaní operačných systémov  na ktorých beží ich známy herný klient Steam. Podľa dostupných dát až 95,50 %  ľudí používa na hranie hier platformu Windows, z čoho 42,96 % z nich hraje hry práve na 64-bitovom operačnom systéme Windows 10. Pri porovnaní s minulým mesiacom v číslach tento trhový podiel Windowsu 10 predstavoval 39,7 % podiel, inými slovami nárast aktívnych používateľov Windowsu 10 predstavoval 3,28 % bodov.  Druhým najviac rozšíreným operačným systémom naďalej ostáva Windows 7 s 36,97 % podielom na trhu, ktorý zaznamenal pokles oproti minulému mesiacu o 2,05 %.  Kompletné štatistiky týkajúce sa rozšírenosti jednotlivých operačných systémov môžete vidieť nižšie.

Štatistiky rozšírenosti operačných systémov – hráči volia Windows 10

steam rozsirenost operacnych systemov

Využívate aj vy herného klienta Steam? Aký máte nainštalovaný operačný systém vo vašom PC?

Zdroj: Steam

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close