SpravodajstvoWindows 10 Mobile

HP priznáva, Microsoft položil ich plány s Elite X3 smartfónom a ďalšími produktmi na lopatky

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli správy, ktoré hovorili o tom, že HP sa chystá predčasne ukončiť predaj a podporu pre zariadenia Elite X3, spoločnosť ich však niekoľko hodín na to dementovala.

Nick Lazaridis, prezident spoločnosti HP povedal pre magazín The Register, že musia za behu meniť stratégiu so zariadením Elite X3, dôvodom je Microsoft.

„Microsoft, tak ako aj iné spoločnosti, spravila strategické rozhodnutie, že sa sústredia menej na veci, ktoré si mysleli, že budú pre nich dnes prioritou…“.

Lazaridis ďalej potvrdil, že Microsoft nebude ďalej pokračovať na vývoji mobilného operačného systému. Čo je na škodu, totiž spoločnosť HP pracovala na viacerých produktoch, ktoré sa mali niesť v produktovej línii Elite X3, napríklad na odľahčenej verzii smartfónu s procesorom Snapdragon 600 či na vylepšenom lapdocku. Obe tieto zariadenia bolo možné vidieť na Mobile World Congress 2017, avšak bez „pokecu“.

Zdroj: MSP

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close