PC HRYSpravodajstvo

HP predstavuje prvý herný notebook na svete s dvomi displejmi – OMEN X2S. Na Slovensku sa bude predávať za cenu staršieho ojazdeného auta

Dva je viac ako jeden. Tak týmto heslom sa pri navrhovaní nového herného notebooku držala aj spoločnosť HP, ktorá predstavila herné monštrum OMEN X2S, prvý notebook na svete s dvomi displejmi.

HP OMEN X2S

Spoločnosť HP sa pozrela na potreby hráčov, ktorí počas hrania hier komunikujú so svojimi priateľmi cez smartfóny (82 %), počúvajú hudbu (61%) či navštevujú rôzne webové stránky (49%) – a práve tu vznikla myšlienka dvoch displejov.

„Súčasťou našej filozofie neustáleho vývoja je aj posúvanie hraníc toho, čo je možné vďaka inovatívne evolučným aj revolučným produktom HP,“ uviedla Anne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems Business, HP Inc. „OMEN X 2S je vynikajúcim príkladom toho, že HP píše nové pravidlá hry a mení spôsob práce s herným notebookom.“

OMEN X2S ponúka dva displeje, ten hlavný – 15“ ponúka rozlíšenie do 4K. Sekundárny displej, ktorý je o niečo menší s rozlíšením 1080p sa nachádza v priestore nad klávesnicou, je veľký 6“.

Zdroj: TS (produktová fotografia)

Notebook je ďalej vybavený 9. generáciou procesorov Intel v kombinácií s grafickou kartou RTX 2080 graphics, 32GB DDR4 RAM a SSD diskom. Čerešničkou na torte je fenomenálny odvod tepla vďaka systému Thermal Grizzly Conductonaut, vďaka ktorému chladiacu tekutinu tvorí tekutý kov. Vo výsledku je odvod tepla pri desaťnásobne vyšší ako pri tepelnej vodivosti oproti silikónovej teplovodivej paste, až o 28 % vyššia rýchlosť snímok (FPS) oproti tradičnej paste pri testovaní v Apex Legends a o 8,5 % rýchlejší čas odozvy v teste Blender Benchmark.

Ako už asi tušíte, tak cena tohto notebooku nebude malou. Spoločnosť HP hlási, že na Slovenskom trhu bude tento herný notebook dostupný polovice júna. Stáť bude 2899€.

Zdroj: via TS

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close