BezpečnosťSpravodajstvo

Hovorca Facebooku naznačuje, že Signal nielenže hrubo klame, ale aj zavádza

„Toto je kaskadérsky kúsok zo strany Signalu, ktorý sa nikdy nepokúsil spustiť túto kampaň, a my sme nevypli ich reklamný účet, z dôvodu, ktorý hovoria..."

Dva dni dozadu svet obehla správa o kampani spoločnosti Signal naprieč sociálnou sieťou Facebook, ktorú mala sociálna sieť zastaviť ešte v zárodku. Išlo konkrétne o kampaň, kde Signal zobrazoval používateľom dôvod, prečo vidia reklamu. Napríklad, keď používateľ videl reklamu, tak bolo na nej zobrazené „Túto reklamu vidíte, pretože ste vegan alebo máte intoleranciu na laktózu“. Cieľom spoločnosti bolo poukázať na to, ako je narábané s našimi dátami a že spoločnosť Facebook, je ochotná „predať naše súkromie“ hocikomu. Kampani ako takej však bezpochyby dopomohlo tvrdenie, že sociálna sieť túto kampaň zablokovala.

signal_kampan_facebook
Zdroj: Signal

„Spoločnosti ako Facebook nestavajú technológiu pre vás, ale vytvárajú technológiu pre vaše dáta. Zhromažďujú všetko, čo môžu, z FB, Instagramu a WhatsApp, aby predali časť súkromia a životov ľudí,..“ písal Signal v publikovanom blogu.

Facebook sa bráni, nie je to tak, ako hovorí Signal

Sociálna sieť Facebook najnovšie zareagovala na túto kampaň a hovorí, že každá minca má dve strany. Joe Osborne, hovorca sociálne siete uviedol, že Signal to spravil len s jedným cieľom, ktorým je publicita.

„Toto je kaskadérsky kúsok zo strany Signalu, ktorý sa nikdy nepokúsil spustiť túto kampaň, a my sme nevypli ich reklamný účet, z tohto dôvodu. Signal sa pokúsil spustiť reklamu a niektoré z nich boli pozastavené pretože porušovali podmienky reklamy, lebo obsahovali rôzne informácie o zdravotnom stave alebo o sexuálnej orientácii, čo určite Signal vie. Ale samozrejme, spustenie reklamy nebolo nikdy ich cieľom, ktorým bolo získať publicitu.“.

Okrem iného Osborne rovnako poukazuje na publikovaný snímok obrazovky, ktorý Signal zverejnil. Ten odhaľoval, že sociálna sieť im zablokovala reklamný účet. Osborne hovorí, že snímok bol vytvorený začiatkom marca, kedy došlo k zablokovaniu účtu z dôvodu problémov spojených s platbou.

„Tieto snímky obrazovky pochádzajú zo začiatku marca, kedy bol reklamný účet na niekoľko dní krátko deaktivovaný z dôvodu problému s nezrealizovanými platbami.“ hovorí Osborne.

Kde je pravda sa pravdepodobne nikdy nedozvieme, hoci bolo by zaujímavé vedieť, či Signal, hlavná konkurencie služby WhatsApp, ktorú prevádzkuje Facebook, jednoducho nás nezavádzala. Takéto správanie by totiž mohlo vo vysokej miere ovplyvniť dôveryhodnosť služby ako takej.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close