HuaweiSpravodajstvo

Honor X10 hlási rekordné predaje. Za 8 minút od spustenia predajov sa predalo 100 000 kusov

Novinka z portfólia značky Honor, za ktorou stojí známy Huawei, hlási zo svojho domáceho trhu obrovský úspech

Spoločnosť Honor, ktorá spadá pod krídla technologického čínskeho giganta Huawei, len pred niekoľkými dňami predstavila nový smartfón Honor X10, ktorý ohúri najmodernejšími technológiami a špecifikáciami, ktoré má pod kapotou. Na domácom, teda čínskom trhu bol predaj smartfónu spustený len pred niekoľkými hodinami, no v centrále spoločnosti Honor zrejme nikto nečakal, aký úspech novinka zožaje.

honor x10 predaje
Zdroj: Gizmochina

Ako informuje zahraničný portál Gizmochina, značka Honor zaznamenala historický úspech, keďže v priebehu iba 8 minút sa predalo až neuveriteľných 100 000 kusov smartfónu Honor X10 5G. Spôsobené to je najmä jeho dostupnosťou pre masy, keďže základný model s 5G pripojiteľnosťou, 6 GB RAM a 64 GB úložiskom vyjde čínskych zákazníkov na 1 899 čínskych juanov, čo je v prepočte zhruba 243 eur. Vrcholný model s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom pritom vychádza na stále prijateľných 2 399 čínskych juanov, čo je zhruba 310 eur.

Čo ponúka nový Honor X10?

I keď sme sa predstaveniu smartfónu Honor X10 venovali v našom nedávnom článku, zhrňme si jeho základné špecifikácie a funkcie. Smartfón už na prvý pohľad zaujme svojim bezrámčekovým LCD displejom s uhlopriečkou až 6,63 palcov s rozlíšením FHD+. Zároveň treba spomenúť, že displej prichádza s obnovovacou frekvenciou na úrovni 90 Hz.

honor x10
Zdroj: Honor

V útrobách smartfónu sa zase nachádza špičkový procesor Kirin 820 s podporou 5G sietí, až 8 GB RAM LPDDR4x, až 128 GB interné úložisko a batéria s kapacitou 4 300 mAh. Obrovskou prednosťou smartfónu je však jeho fotografická výbava – zadný fotoaparát totižto pozostáva až z 3 samostatných snímačov, pričom hlavným snímačom je Sony IMX600 s rozlíšením 40 Mpx, ktorý nájdeme aj v produktovej línii Huawei P40. Hlavný snímač dopĺňa 8 Mpx snímač so širokouhlým objektívom a 2 Mpx makro snímač. Za povšimnutie určite stojí aj vysúvacia selfie kamera s rozlíšením 16 Mpx.

Na záver však treba dodať, že i keď je smartfón dodávaný s operačným systémom Android 10, respektíve s jeho nadstavbou Magic UI 3.1, nenájdeme v ňom mobilné služby od spoločnosti Google, ktoré sú pre väčšinu zákazníkov mimo Číny kľúčovým faktorom. Riešení, ako sa vynájsť aj bez služieb od Google je však viacero.

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close