HonorNávody

Honor radí, ako môžete znížiť námahu očí v súvislosti s používaním obrazovky vášho smartfónu

Honor radí, ako môžete znížiť námahu očí. Používate niektorý z tipov spoločnosti?

Obrazovky televízorov, či smartfónov a ďalších zariadení, dokážu potrápiť naše oči. Vo všeobecnosti pozeranie sa na monitor bez ohľadu na typ zariadenia, namáha naše oči. V dôsledku toho nám môžu vysychať, štípať, bolieť, a prípadne navodzovať pocit únavy. Ide o problém, ako starých, tak aj nových obrazoviek a to aj napriek tomu, že tie nové disponujú rôznymi novými technológiami, ktoré zmierňujú namáhanie. Ako však možno vyťažiť z obrazovky čo najviac a zároveň znížiť namáhanie očí? Honor radí, ako na to.

Honor radí, ako môžete znížiť namáhanie očí

Honor konkrétne hovorí o troch základných nastaveniach, ktorými disponujú nielen smartfóny spoločnosti, ale aj mnoho konkurenčných výrobcov telefónov. Je ním automatická regulácia žiarenia, manuálne nastavenie jasu, či režim komfortného čítania.

Automatická regulácia žiarenia

Automatické nastavenie jasu je základné nastavenie, ktoré môže ovplyvniť to, ako sú vaše oči namáhané. K nastaveniam tejto funkcie sa môžete dostať  niekoľkými cestami. Prvou je prostredníctvom notifikačnej lišty, prostredníctvom skratiek dostupných v paneli s úlohami. Druhou cestou je prostredníctvom nastavení smartfónu, kde je potrebné zvoliť sekciu Zobrazenie a jas. Následne je potrebné z ponuky vybrať možnosť automatického nastavenia jasu. Ako túto funkciu zapnete, tak sa vám bude automaticky prispôsobovať jas podsvietenia vášho displeja v závislosti od dopadajúceho svetla na obrazovku smartfónu.

Manuálne nastavenie jasu

Druhým spôsobom, ktorý odporúčame aj my, v prípade ak zlyhá algoritmus starajúci sa o automatickú úpravu jasu, je pomocou manuálneho nastavenia úrovne podsvietenia. K nemu sa môžete dostať prostredníctvom notifikačnej lišty.

Režim komfortného čítania

Pravdepodobne „najchytrejším“ spôsobom, ako si môžete prispôsobiť jas, je prostredníctvom režimu komfortného čítania. V tomto prípade je opäť potrebné navštíviť sekciu Zobrazovanie a jas v rámci nastavení smartfónu. Potom vyberte možnosť Ochrana zraku, kde si môžete nastaviť a prispôsobiť režim komfortného čítania.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close