HonorHuaweiSpravodajstvo

Honor odkryl prvý vlajkový smartfón po odlúčení sa od Huaweiu. Zároveň prezrádza aj stratégiu spoločnosti

Na smartfóne Honor View40 je možné ešte vidieť podpis Huaweiu

Ex-dcérska spoločnosť Huaweiu, Honor, pred malými chvíľami odkryla zariadenia Honor View40, prvý vlajkový model spoločnosti. Okrem iného Honor bližšie odkryl aj stratégiu spoločnosti.

Goerge Zhao, generálny riaditeľon Honor Diveco Co. Ltd hovorí:

„Sme vďační za dlhoročnú podporu našich verných spotrebiteľov a partnerov, ktorí boli po našom boku za posledných sedem rokov. Naši zákazníci sú našou prioritou číslo jeden a keď sa púšťame do tejto vzrušujúcej novej kapitoly, venujeme sa tomu, aby sme šli ďalej a ďalej a vytvorili nový inteligentný svet pre všetkých na celom svete,“

V rámci publikovanej tlačovej správy sa ďalej píše, že Honor sa sústredí na tri kľúčové piliere: Všetky scenáre, Všetky kanály a Všetci ľudia sa bude spoločnosť HONOR naďalej usilovať o vytvorenie nového inteligentného sveta pre všetkých, zatiaľ čo bude naďalej prijímať svoju produktovú stratégiu „1 + 8 + N“.

Honor ďalej potvrdil, že má uzavreté partnerstvá s viacerými poprednými technologickým spoločnosťami. Ide napríklad o dodávateľov, ako sú AMD, Intel, MediaTek, Micron Technology, Microsoft, Qualcomm, Samsung, SK hynix a Sony. Honor ďalej prezrádza, že každý produkt spoločnosti na globálnom trhu, musí prejsť obsiahlymi testami, ktorých je viac ako 400, pričom získať musí 20 rôznych certifikácií. Rovnako spoločnosť dodáva, že spolu s viac ako 3 000 servisnými strediskami a 43 strediskami podpory naprieč 82 krajinami, bude úzko spolupracovať s lokálnymi trhmi. Rovnako chce spoločnosť klásť dôraz na softwarovú podporu. 

Pozrite sa, čo ponúka Honor View40

Hoci sa špekulovalo, že zariadenie bude uvedené na trh s procesorom Kirin 9000, tak sa tak nestalo. Poháňané je procesorom MediaTek Dimensity 1000+, ktorý je vyrobený 7nm výrobným procesom. Procesoru zároveň nechýba podpora 5G konektivity (SA/NSA).

Displej smartfónu je veľký 6,72“ a disponuje rozlíšením 2676 a 1236 bodov. Samozrejme, ide o OLED panel, ktorý sa môže pochváliť aj vysokou zobrazovacou frekvenciou, 120Hz. Aby sme nezabudli, tak displej zariadenia disponuje aj integrovaným snímačom odtlačkov prstov.

HONOR View40_black_01
Zdroj: Honor

Čo sa týka operačnej pamäte, tak zariadenie je vybavené 8GB v kombinácii s 128GB úložným priestorom, resp. 256GB. Z pohľadu softwaru, smartfón je dodávaný s Androidom 10 v kombinácii s nadstavbou Magic UI 4.0. Smartfón bol zároveň na trh uvedený bez podpory Mobilných služieb Google. Druhým dychom však treba dodať, že zariadenie bolo (zatiaľ) predstavené len pre čínsky trh. Inými slovami, na globálnom trhu (ak bude na ňom predstavený), môže byť zariadenie uvedené s podporou Google služieb. Dnes však táto informácia nie je ešte známou.

Ďalej, zariadenie je dodávane s veľkou 4 000mAh batériou s podporou technológie rýchleho nabíjania pri výkone 66W. V prípade bezdrôtového nabíjania, smartfón podporuje nabíjanie pri výkone 50W. Mimochodom, nechýba ani slot pre 2 aktívne nano SIM karty.

Čo sa týka kamery, tak smartfón ponúka 3 kamerové snímače umiestnené na zadnej stene. Prvým z nich je 50-megapixelový hlavný kamerový snímač Sony’s IMX766 s clonou f/1.9. Doplnený je o 8-megapixelový ultraširokohulý snímač s clonou f/2.4. Nechýba ani 2-megapixelový makro snímač s clonou f/2.4. Zároveň poteší aj prítomnosť laserového snímača s automatickým zaostrovaním. 

HONOR View40_black_09_kamerovy modul.jpg
Zdroj: Honor

Zariadenie však nebude lacným špásom. V domácej Číne sa bude predávať približne za 556 dolárov, resp. 618 v prípade 256GB verzie. Otázkou zostáva, podarí sa Honoru osloviť zákazníkov, keď pri tejto cenovke si môžu dnes kúpiť zariadenie Mi 11 s procesorom Snapdragon 888? Odpoveď na túto otázku necháme na každom z vás.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close