HuaweiSpravodajstvo

Honor má smelé plány. Vieme, koľko smartfónov chce v budúcom roku predať. Je to výrazne viac, ako v tomto!

Honor by mohol prekonať v predajoch smartfónov Huawei už v budúcom roku

Honor, výrobca smartfónov, ktorý doposiaľ fungoval pod značkou Huawei, má smelé plány na budúci rok. Ešte v druhej polovici novembra, čínsky technologický gigant, musel odpredať dcérsku značku telefónov v dôsledku sankcií zo strany amerických úradov, aby zabezpečil jej prežitie. Honor bol následne odkúpený spoločnosťou Zhixin New Information Technology Co. Ltd.. Najnovšie spravodajský portál Nikkei Asia píše, o smelých plánoch nového majiteľa.

„Viac smartfónov ako v tomto roku“

Publikované správy hovoria, že Honor má vskutku ambiciózne plány. Spoločnosť chce predať totiž 100-miliónov smartfónov, čo je približne o 40% viac, ako v tomto roku. Zároveň treba dodať, že rovnako je to výrazne viac, ako „v bežnom roku“. Honor sa totiž na predajoch spoločnosti Huawei každoročne podieľal približne 70-miliónmi predaných zariadení.

Naplnia sa slova zakladateľa spoločnosti Huawei?

Ren Zhengfei, zakladateľ spoločnosti Huawei, mal ešte koncom novembra príhovor smerom k už ex-zamestnancom spoločnosti Honor, ktorých vyzval, aby sa pokúsili prekonať svojho rodiča. Rovnako ozrejmil aj dôvody samotného predaja spoločnosti. Dôvodom, ako sme už vyššie spomínali, bolo zabezpečenie prežitia spoločnosti vrátane firiem pátracích do dodávateľského reťazca komponentov, ktoré sú od Honoru, resp. Huawei, závislými.

Jedným z nových hlavných partnerov Honoru, by mohla byť spoločnosť Qualcomm, ktorá by mala dodávať gro procesorov. Odhalili to správy, ktoré vyplávali na povrch približne 10 dní dozadu. V rámci nich sa písalo, že dohoda medzi spoločnosťami je už na spadnutie. Zároveň treba povedať, že Honor už nechce byť len „doplnkom“, resp. zástupcom dostupnejších smartfónov, ako tomu bolo doposiaľ. Svoje zariadenia chce dodávať naprieč viacerými cenovými kategóriami. Rovnako sa začalo hovoriť o tom, že spoločnosť pracuje na vlajkovej lodi s procesorom Qualcomm Snapdragon 888. Ide aktuálne o najvýkonnejší procesor na trhu, ktorý bol predstavený len niekoľko dní dozadu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close