BezpečnosťSpravodajstvo

Hongkonskí protestujúci používali vysokovýkonné lasery, aby zmiatli technológiu rozpoznávania tváre

Hongkonskí protestujúci používali počas protestu vysokovýkonné lasery, aby zmiatli technológiu rozpoznávania tváre.

Hongkong je jednou z  najvýznamnejších ázijských obchodných križovatiek a zároveň jednou z najviac technologicky rozvinutých oblastí v Číne. Dokazujú to najnovšie zábery z protestov proti zákonu, ktorý by umožňoval vydanie obyvateľov Hongkongu Číne. Na tému upozorňuje portál Futurism.com.

„Krajina v krajine“

Hoci Hongkong oficiálne patrí Číne, tak aj napriek tomu sa jedná o  autonómnu administratívnu zónu. V  súčasnosti má v rámci Hongkongu čínska vláda na základe dohody z roku 1997 obmedzené kompetencie. Ďalšou zaujímavosťou je, že tu nie je uplatňovaný socialistický režim, ale kapitalistický ako pozostatok Pekinskej zmluvy  z roku 1860, od kedy bol polostrov Kowloon, vrátane Hongkongu, prenajatý Britom  ako kolónia do 30. júla 1997. Od 1. júna 1997 Briti oficiálne opustili túto oblasť a v dôsledku toho sa čínska vláda zaviazala, že najbližších 50 rokov nebude v Hongkongu praktizovaný socialistický ekonomický systém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vráťme sa však k  úvodu článku. Na sociálnej sieti Twitter bolo zverejnené video s  protestujúcimi, ktoré poukazuje na ich technologickú vyspelosť – aby sa predišlo identifikácii protestujúcich, tak okrem masiek mnohí z nich používali aj vysokovýkonné lasery, aby tak zabránili technológii rozpoznávania tváre, ktorá  ich mala identifikovať.

Obyvatelia Hongkongu protestujú proti navrhovanému zákonu  z obáv, že  ak by Hongkong vydával ľudí do Číny, vyostrí sa tým „hranica“, ktorá v súčasnosti oddeľuje tieto dva právne systémy. To by potenciálne mohlo viesť k tomu, že občania Hongkongu by boli v budúcnosti podrobení rovnakému prísnemu dohľadu ako čínski pevninskí občania.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close