Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Microsoft mení paradigmu výučby na školách pomocou zmiešanej reality. Pozrite sa ako!

Minulý rok onámilo Lifeliqe svoje partnerstvo s HTC Vive a stalo sa tak ich strategickým partnerom v oblasti vzdelávacieho obsahu. Teraz vyvíjajú vysoko kvalitné vzdelávacie skúsenosti na HTC Vive. V uplynulých dňoch Lifeliqe tiež oznámil, že začal pilotný vzdelávací projekt so zmiešanou realitou pre Microsoft HoloLens v  6-12 triede. Študenti a učitelia z Rentonskej školy v Seattli a Castro Valley Unified College v Kalifornii teraz skúšajú vzdelávací obsah pre zmiešanú realitu na HoloLens počas vyučovania prírodných vied.

Študenti používajú Lifeliqe na HoloLens vo výučbe obehového systému a elektronegativity. „Myslím, že to bolo naozaj realistické a zábavné zažiť niečo také,“ hovorí študentka Emmy z ôsmej triedy z Rentonskej školy.

Učenie s porozumením

Keďže zmiešaná realita je jedinečným spôsobom ako žiakom doručiť vzdelávací obsah, je to tiež skvelá šanca ako poskytnúť žiakom pohlcujúci zážitok z výučby. Preto poskytuje zmiešaná realita v tomto smere neskutočný potenciál, ktorý stojí za to využiť.

Zdroj: Microsoft

„3D a zmiešaná realita majú úžasný potenciál na zlepšenie učenia s porozumením a sme radi, že môžeme tieto možnosti preskúmať aj priamo v triedach,“ hovorí Lorraine Bardeen, generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft HoloLens a Windows zážitkov.

Pre súšasnú mladú generáciu sa môže zmiešaná a virtuálna realita stať neoddeliteľnou súčasťou života, a preto jej využitie na školách je viac než žiaduce a vítané.

Zdroj: mspoweruser.com, Youtube (úvodný obrázok)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close