Spravodajstvo

Umelci použili HoloLens na vytvorenie virtuálneho múzea

Na tohtoročnej Armory Show v New Yorku sa Artsy (online platforma pre umelecké objavy z celého sveta), spojila so Studio Drift od Pace Gallery (dizajnová firma so sídlom v Amsterdame), aby vytvorila umeleckú inštaláciu pomocou pohlcujúceho zážitku zo zmiešanej reality s použitím HoloLens od Microsoftu.

Projekt s názvom „Concrete Storm“ (Betónová búrka) sa pokúša spojiť virtuálny a fyzický svet s cieľom vytvoriť niečo skutočné, ​​ale digitálne. Môžete prechádzať okolo skutočných betónových konštrukcií, ako aj tých virtuálnych. Digitálna betónová konštrukcia mení svoju perspektívu v závislosti od toho, kde stojíte.

Nové možnosti využitia virtuálnej reality

„Je ešte skoro, no v komerčnom kontexte je to vzrušujúca nová cesta pre umelecký svet a trh s umením,“ hovorí Elena Soboleva, kurátorka Artsy pre špeciálne projekty. „Dalo by sa ľahko predstaviť, že zberateľ testuje umelecké diela vo svojej obývačke, alebo ako si niekto cez zmiešanú realitu, tisíce míľ vzdiadelný, prezerá výstavu v múzeu zo svojho domu.“

„Tento projekt s Artsy a The Armory Show zaznamenáva prvú spoluprácu Microsoftu v kontexte komerčného umenia a sme nadšení, že uvidíme, ako zmiešaná realita umožňuje užívateľom HoloLens zažiť umenie novým spôsobom,“ hovorí Lorraine Bardeen, generálny manažér pre Microsoft HoloLens a Windows zážitky.

Prehliadka prebieha od 2. do 5. marca.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close