Spravodajstvo

HoloLens – virtuálna realita v podaní Microsoftu

Počas včerajšej konferencie Microsoftu, na ktorej bol predstavený Windows 10 bola predstavená aj jedna zaujimavá novinka, ktorú nikto nečakal – HoloLens. Jedná sa o okuliare ktoré v sebe kombinujú virtuálnu realitu projektu Aculus rift a rozšírenú realitu podobnú Google glass.

Keďže sa jedná zatiaľ len o prototyp, Microsoft presnejšie nešpecifikoval, ako fungujú, ale ide o samostatné zariadenie s vlastným procesorom, a kamerovým systémom. Podľa prítomných novinárov, ktorí si mohli prototyp vyskúšať bol výsledok skvelý.

https://www.youtube.com/watch?v=0D98KxBxwGY

Demo video ukazuje možnosti použitia tejto novej technológie, a je len na Microsofte, presvedčiť vývojárov, aby sa zamerali na vývoj aplikácií pre HoloLens. Podľa dostupných informácií by sa s predajom malo začať už tento rok,  cena zatiaľ stanovená nebola.

windows_10_hololens windows_10_hololens_produkt_01

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close