NovinkyTECHWindows 10

Holandské Národné Múzeum použije HoloLens, aby priblížilo históriu bližšie k ľuďom

Holanďania chcú priblížiť históriu bližšie k ľuďom, a zvolili si skutočne šikovný spôsob ako oslovia všetky generácie od tých najmladších po tie najstaršie – prostredníctvom inteligentných okuliarov HoloLens, vďaka čomu môžu rozšíriť šírku exponátov v Národnom Múzeu Holandska.

V súčasnosti Národné Múzeum totiž je schopné ukázať len kolo 20% exponátov z ich zbierky verejnosti, ale za pomoci s Delftskou Univerzitou Vied a Technológií sa im podarilo nájsť cestu ako ukázať širšie spektru exponátov – prostredníctvom HoloLens.

Annelies Maltha, zástupkyňa univerzity na margo tejto technológie povedala: „ľudia môžu virtuálne navštíviť výstavu a vidieť toho oveľa viac.“ V súčasnosti vedecký tím pracuje na artefaktoch ako je napríklad egyptský chrám Teffeh, ktorý momentálne nie je dostupný verejnosti.

„HoloLens vám umožní v rozšírenej realite vidieť virtuálne miesta, ktoré vám umožnia vidieť chrám, cítiť starovekú atmosféru okolo vás,…“

V súčasnosti však táto technológia je stále len vývoji, ale pevne veríme že v budúcnosti prinesie „virtuálnych sprievodcov“, ktorí nás, bežných návštevníkov zavedú do „histórie“, ktorú bude možné doslova „zažiť“ na vlastnej koži.

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Pridaj komentár

Close
Close