SpravodajstvoWindows

Hoci prehliadaniu internetu cez OS dominuje Windows, tak Android ho už dobieha

Rozmýšľali ste niekedy nad tým cez aký prístroj chodíte na internet najčastejšie? Pravdepodobne to bude smartfón, prípadne tablet či PC alebo notebook. Poďme sa však teraz pozrieť na štatistiky z iného uhla, zachytávajúce operačný systém, cez ktorý používatelia brázdia internet najčastejšie.

Vo všeobecnosti platí, že najpopulárnejším operačným systémom je stále Windows, avšak v tesnom závese za ním sa nachádza Android. Totiž podľa dát sa cez Windows pripája k internetu 38,6% používateľov, pričom cez Android to je 37,4%.

Zdroj: gs.statcounter.com

Pod tento narastajúci trend pripojení prostredníctvom operačného systému Android a poklesu pripojení cez Windows sa podpísal hlavne trend napredovania mobilných technológií a trend inteligentných smartfónov, ktoré prichádzajú každým dňom stále s novými a novými funkciami a zároveň sú aj cenovo prístupnejšie. Na druhej strane stojí zase spomaľovanie rastu predaja počítačov.

Samotný operačný systém Windows pritom stále dominuje svetu domácnosti, a pomaly nie je rodiny, ktorá by doma nemala počítač s daným OS. Podľa štatistík, štatistík totiž Windows nájdeme v celkovo  84,1% počítačoch v globálnom meritu.

Avšak pri pohľade skrz všetky platformy to pre Microsoft nevyzerá až tak ružovo, hoci aj tu sa drží na prvej priečke. Napríklad v Severnej Amerike pri pohľade na rozloženie trhových síl by sme našli 40,7% Windows zariadení, 24,9% bežiacich na iOS a 20,3% s operačným systémom Android (pre zbytok sa nepodarilo zistiť OS).

Opačný trend však možno vidieť v Ázii, kde Android vyhráva nad Windowsom a to v pomere 51,8% ku 29,8%.

Tieto dáta pochádzajú z výstupu spoločnosti StatCounter, ktorá analyzovala viac ako 15 miliárd zobrazení internetových stránok z viac ako 2,5 milióna internetových stránok za mesiac február.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky