APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Hlasové správy v službe WhatsApp dostanú užitočnú funkciu, ktorá aplikácii chýba ako soľ. Uvítate ju?

Pripravovanú funkciu ocenia všetci, ktorí využívajú hlasové správy v službe WhatsApp.

WhatsApp nie je len platformou, ktorá slúži na odosielanie a prijímanie textových správ. Častokrát je využívanou aj za účelom odosielania hlasových správ. Ide o užitočnú funkciu, ktorá nájde využitie najmä v situáciách, kedy jednoducho nemôžete písať textové správy, napríklad počas šoférovania.

Najnovšia funkcia, na ktorú poukazuje portál WABetainfo, urobí odosielanie hlasových správ oveľa prirodzenejším a komfortnejším.

WhatsApp umožní pozastaviť nahrávanie hlasovej správy a neskôr pokračovať v jej nahrávaní

Funkcia, na ktorú poukazuje portál, urobí odosielanie hlasových správ komfortnejšie. Okrem zmeny UI rozhrania, používateľ bude môcť pozastaviť nahrávanie hlasovej správy, napríklad keď ho niečo vyruší, alebo si bude musieť dohľadať nejaké informácie, a následne opätovne spustiť nahrávanie. Správu bude potom možné odoslať v jednom celku namiesto toho, aby bola rozkúskovanou do viacerých správ, ako je tomu dnes.

Ako by mala táto funkcia vyzerať vo finále, sa môžete pozrieť nižšie vo videu publikovanom portálom WABetainfo.

„Ako vidíte na tomto demo videu, po zastavení nahrávania hlasovej správy nájdete ďalšie tlačidlo nahrávania: keď naň klepnete, budete môcť pokračovať v nahrávaní hlasovej poznámky! Táto funkcia bola objavená počas vývoja WhatsApp pre iOS.“ uvádza portál v publikovanej správe.

Portál ďalej píše, že funkcia aktuálne nie je dostupnou pre širokú verejnosť a to ani pre všetkých testerov aplikácie. V každom prípade, ide však o dobré správy, že vývojári aplikácie pracujú aj na vylepšovaní súčasných funkcií.

V závere však musíme dodať, že aktuálne nie je známa informácia, kedy bude funkcia dostupnou pre širokú verejnosť. Pevne však veríme, že tomu bude už čoskoro. Funkciu by totiž mnohí bezpochyby ocenili!

Uvítate takúto zmenu, či hlasové správy nevyužívate? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close