Spravodajstvo

Hisense ukazuje na CES 2020 prvý smartfón s farebným e-ink displejom

Spoločnosť Hisense posúva technológiu e-ink displejov míľovými krokmi dopredu. Ukázala prvý smartfón s farebným displejom tohto typu.

Zatiaľ čo smartfóny so špeciálnym displejom e-ink (pozn. redakcie: e-ink displej je typ displeja, ktorým sa označuje elektronicky papier – odráža svetlo ako normálny papier a je schopný uchovať text aj obrázky natrvalo bez spotreby elektriny) boli na vzostupe pár rokov dozadu, tak spoločnosť Hisense posúva túto technológiu míľovými krokmi dopredu.

Prvý smartfón s farebným e-ink displejom

Spoločnosť Hisense, ktorá je skôr známou vďaka výrobe televízorov, počas CES 2020 predstavila smartfón s farebným e-ink displejom, ktorý má prívlastok „prvý“.

Spoločnosť ďalej hovorí, že táto technológia dozrela do štádia, kedy je pripravená na komerčné využitie. Farebné e-ink displeje oproti predošlej generácii majú mať citeľne vyššiu zobrazovaciu frekvenciou, farby sú živšie a zároveň majú mať aj lepšiu odozvu. Druhým dychom však treba dodať, že farebná škála tohto displeja je 4096 farieb. Len pre porovnanie, dnešné smartfóny štandardne podporujú viac ako 16 miliónov farieb. Na druhej strane, tento typ displeja je výrazne energeticky úspornejším čo sa odzrkadlí na výdrži batérie.

Hisense farebny e-ink displej v smartfone
Zdroj: cntechpost.com

Hisense o zariadení ďalej toho moc neprezrádza, a to ani dokonca špecifikácie zariadenia. Očakáva sa, že zariadenie by sa malo ocitnúť v predaji približne na prelome polovici tohto roka. Cena smartfónu je zatiaľ neznámou.

Mimochodom, najznámejším smartfónom s touto technológiou v našich končinách bol od spoločnosti YotaPhone, ktorá celkovo predstavila 3 modelové rady zariadení s e-ink displejmi. Používatelia však o tento typ smartfónu nejavili žiaden extra záujem, a to aj napriek tomu, že výrobca ponúkal 2 displeje súčasne – jeden e-ink a druhý klasický farebný displej. Cena zariadenia pritom vôbec nebola „uletenou“, stál o niečo málo viac ako bežný smartfón strednej triedy. Nakoniec však spoločnosť začiatkom minulého roka skrachovala.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close