Spravodajstvo

Hisense A7 5G je prvým smartfónom na svete s E-ink displejom a podporou 5G konektivity

Hisense opäť púta pozornosť médií

Spoločnosť Hisense je obzvlášť známou vďaka televízorom. Posledný rok si však získala extra pozornosti vďaka smartfónu A5 Pro s E-ink displejom. Najnovšie opäť púta pozornosť médií. Dôvodom je predstavenie smartfónu A7 5G. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

„Prvý svojho druhu“

Ide o zariadenie, ktoré disponuje E-ink displejom. Výnimočné je však z iného dôvodu. Ide vôbec o prvý smartfón svojho druhu s podporou 5G konektivity. 

Smartfón ponúka 6,7“ displej s hustotou pixelov 300ppi. Poháňané je procesorom UNISOC Tiger T7510 v kombinácii so 6GB RAM a 128GB úložným priestorom. Smartfón je zároveň vybavený 3,5mm jackom a rovnako poteší aj prítomnosť technológie Hi-Res Audio. 

Zdroj: Gizmochina.com

Zadná strana smartfón je tvorená matným panelom, v ktorom nájdeme umiestnený jeden fotoaparát a LED blesk vrátane skeneru odtlačkov prstov.

Hisense-A7-5G-02
Zdroj: Gizmochina.com

Čo sa týka ostatných funkcionalít a vlastností, tak zariadenie disponuje ešte prednou kamerou, ktorá je vybavená AI technológiou na odomykanie zariadenia pomocou tváre. Čo sa týka obnovovacej frekvencie displeja, tak tá sa ani zďaleka nepribližuje bežným smartfónov. Obnovovacia frekvencia je dynamickou a pohybuje sa v relatívne nízkych hodnotách (688ms, 364ms, 174ms, 136ms). Druhým dychom treba dodať, že vysoká frekvencia displeja v tomto prípade nie je žiadúcou. Ide totiž skôr o telefón kombinujúci čítačku so smartfónom. Zariadenie je zároveň dodávane s predinštalovaným a prispôsobeným Androidom 10.

Čo sa týka batérie, tak výrobca vybavil smartfón kapacitou 4 770mAh. Zároveň nechýba ani technológia rýchleho nabíjania pri výkone do 18W. Odporúčaná cena smartfónu je 1,999¥ (~305$). Ak si na telefón však brúsite zuby, tak vás budeme musieť sklamať. Dostupný bude len v domácej Číne.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close