NovinkyXiaomi

Toto je on! Herný smartfón Xiaomi – Black Shark

Posledné týždne sme mohli byť svedkami viacerých reportov týkajúcich sa herného smartfónu od spoločnosti Xiaomi. Medzi nimi vyčnievala správa, ktorá potvrdzovala práce na smartfóne Black Shark. Nuž, Xiaomi tento telefón k včerajšiemu dňu aj oficiálne predstavil. Poďme sa pozrieť na to čo teda ponúka.

Herný smartfón Black Shark ponúka nie len unikátny dizajn, ale aj hardware

Smartfón na prvý pohľad zaujme dizajnom, ktorý je skutočne výnimočným, no nemusí byť však po chuti každému. Poďme však pekne po poriadku. Ponúka veľký 5,99“ displej so zobrazovacou technológiou IPS LCD s rozlíšením FULL HD+.

Zdroj: produktová fotografia

V útrobách nájdeme skutočne to najlepšie čo trh aktuálne ponúka. Dokonca vo viacerých smeroch posúva herné telefóny o niečo dopredu. Srdce telefónu tvorí procesor Snapdragon 845 (s jadrami Kryo 385), ktorému sekunduje grafický čip Adreno 630.  O multitasking sa stará 8GB operačnej pamäte RAM spolu s 128GB úložným priestorom (dostupný bude aj v 6GB RAM/64GB ROM variante). To však výbava nekončí. Telefón je vybavený aj vlastným systémom vodného chladenia, ktoré dokáže ochladiť procesor na úroveň 8 ° C.

Zdroj: produktová fotografia

Ďalšou zaujímavou funkcionalitou, ktorú telefón ponúka je možnosť aktívneho telefonovania počas hrania hier bez toho, aby rozhovor zasahoval do priebehu hry. Telefón ďalej disponuje jedným reproduktorom, ktorému k lepšiemu výkonu dopomáha slúchadlo, ktoré dokáže fungovať aj ako druhý výstup pre stereo. Xiaomi tiež myslelo aj na pohodlie hráčov, ktoré premenilo do špecifického dizajnu v podobe teľa v tvare X. Cieľom je lepší úchop.

Čo sa týka fotoaparátu tak zariadenie ponúka duálnu kameru s 12MP (clonu f/1,77) a 20MP (s rovnakou clonou). Veľkosť pixelu prvej kamery je 1.25 µm a druhej 1.0 µm. Na prednej strane nájdeme selfie  kameru s 20MP (s clonou f/2.2).

Zdroj: produktová fotografia

Nuž, prejdime k cene. Tá by mala byť 3,499CNY, teda po prepočte niečo okolo 390€ (pri lacnejšie variante).Telefón bude dostupný od 20. apríla. Čerešničkou na torte je, že je možné k nemu si zakúpiť špeciálny gamepad.

Zdroj: GSMARENA.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close