APLIKÁCIE A HRYXiaomiZariadenia

Herný smartfón BlackShark sa dostal konečne do predaja. Dostupný je aj pre Slovákov a Čechov. Poznáme cenu

Zhuba dva mesiace dozadu sme mohli byť svedkami predstavenia herného smartfónu Black  Shark, za ktorým stojí známa spoločnosť Xiaomi.

Telefón na prvý pohľad priniesol úplne iný dizajn ako iné smartfóny, ten je totiž prispôsobený ergonomickým potrebám hráčov. Z hľadiska výkonu, funkcionalít a vlastností ponúka viacero vychytávok, ktoré by sme pri klasických zariadeniach hľadali len márne. Začneme však pekne po poriadku.

Smartfón hráčov hier chce osloviť veľkým 5,99“ IPS LCD FULL HD+ displejom s pomerom strán 18:9, ktorý pokrýva takmer celú prednú stranu. Na prednej strane ďalej ponúka výbavu senzorov od snímača otlačkov prstov až po 20MP kameru s technológiou rozpoznávania tváre.

Xiaomi Black Shark
Produktová fotografia

 V útrobách zariadenia ďalej nájdeme v podstate to najvýkonnejšie čo dnes trh ponúka, čipset Qualcom Snapdragon 845 s 8-jadrami, GPU v podobe grafického čipu Adreno 630, 6GB/8GB RAM a úložný priestor o veľkosti 64/128GB. Zatiaľ to síce znie ako klasická vlajková loď väčšiny výrobcov. No nie je to tak. Smartfón sa totiž od väčšiny odlišuje vlastným systémom vodného chladenia, ktorý dokáže ochladiť procesor na úroveň 8 ° C čo určite ocenia vášniví mobilní hráči.  Vďaka tomuto spôsobu riešenia odvádzania tepla sa zariadenie neprehrieva čo vo viacerých prípadoch môže spôsobovať spomalenie procesov či dokonca sekanie.

herny smartfon blask shark od xiaomi vodne chladenie
Zdroj: produktová fotografia

Ďalšou zaujímavou funkcionalitou, ktorú telefón ponúka je možnosť aktívneho telefonovania počas hrania hier bez toho, aby rozhovor zasahoval do priebehu hry. Telefón ďalej disponuje jedným reproduktorom, ktorému k lepšiemu výkonu dopomáha slúchadlo, ktoré dokáže fungovať aj ako druhý výstup pre stereo. Xiaomi tiež myslelo aj na pohodlie hráčov, ktoré premenilo do špecifického dizajnu v podobe teľa v tvare X. Cieľom je lepší úchop. Čerešničkou pritom je, že k smartfónu je možné dokúpiť aj špeciálny gamepad, ktorý by mal zvýšiť komfort pri hraní hier.

Xiaomi Black SharkSmartfón pritom uspokojí nie len hráčov, ale aj tých najnáročnejších používateľov, ktorí telefón využívajú napríklad aj za účelom fotografovania. Hlavná kamera totiž ponúka nie jednu, ale hneď dvojicu šošoviek s 12MP (clonu f/1,77) a 20MP (s rovnakou clonou).

Smartfón aktuálne začali predávať viacero čínskych e-shopom, jedným z nich je aj GearBest.com, ktorý telefón aktuálne ponúka za niečo málo nad 426€ pričom nechýba ani možnosť doručenia bez platenia DPH a CLA cez dopravu typu EU Priority Line.

Zdroj: vlastný

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close