BezpečnosťSpravodajstvo

Hernú spoločnosť Blizzard zasiahol masívny DDoS útok

Problémy s pripojením má aj EA Sports

Hackeri zaútočili včera na hernú spoločnosť Blizzard masívnym DDoS útokom, kvôli ktorému vznikol celosvetový výpadok služby. Útok sa odohral v stredu, okolo 2:20 ráno. Zasiahnutá bola taktiež zákaznícka podpora, čo zamedzilo ich komunikáciu so zákazníkmi.

„Momentálne monitorujeme DDoS útoky proti sieťovým dodávateľom, čo ovplyvňuje kvalitu pripojenia v našich hrách,“ vyjadril sa zástupca Blizzardu.

Spoločnosť taktiež uviedla, že vyšetrujú problémy s autentizačnými servermi, čo môže znamenať pomalé, či dokonca neúspešné prihlásenie. V tejto chvíli nie je jasné, či útok prestal, nakoľko sa Blizzard ďalej k udalosti nevyjadroval. Podľa informácií trpia následkami útoku hlavne v Spojených štátoch, Israeli, Bahrajne, Iraku, Číne, Singapuru a iných krajinách.

Treba spomenúť, že spoločnosť Blizzard je domovom pre niektoré z najpopulárnejších hier na trhu. Medzi ne patrí World of Warcraft, Overwatch, Heroes of the Storm a Diablo Immortal. Herní gigant má na konte viac ako 32 miliónov aktívnych používateľov po celom svete.

Útočiť na túto spoločnosť taktiež nepatrí k najlepším nápadom. V roku 2018 bol Rumunský kyberzločinec odsúdený na rok v americkom väzení za to, že ešte v roku 2010 vykonal DDoS útok na európske servery hry World of Warcraft. 38-ročný Calin Mateias z Bukurešti sa priznal k činu a doteraz zaplatil Blizzardu 30-tisíc dolárov ako odškodné.

Výpadky taktiež zažíva ďalšia veľká spoločnosť, EA Sport. V tomto prípade však nie je jasné, či sa stala obeťou útoku, alebo má len technické ťažkosti. Na Twitteri sa ale objavili reakcie nespokojných zákazníkov, ktorí sa sťažujú na lagy a problémy s pripojením. Podľa správ by mala mať problémy hlavne v USA, Anglicku, Francúzsku, Španielsku atď.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Close
Close