HuaweiSpravodajstvo

HarmonyOS a EMUI 11: Pozrite si bok po boku tieto dva rôzne systémy

Na serveroch YouTube sa objavilo video zachytávajúce HarmonyOS po boku EMUI nadstavby založenej na Androide. Pozrite si rozdiely!

HarmonyOS je operačný systém, ktorý je vyvíjaný spoločnosťou Huawei. Tá plánuje v dohľadnej dobe nahradiť Android novo vyvíjaným systémom naprieč viacerými modelmi smartfónov v portfóliu spoločnosti. Nedávno sa dokonca objavili informácie, ktoré hovorili o tom, že podobným, hoci nie tak radikálnym smerom, uvažujú aj niekoľkí ďalší čínski výrobcovia smartfónov.

Niekoľko dní dozadu sme mohli vidieť porovnanie výkonu HarmonyOS a EMUI 11 založenom na Androide v podaní známeho čínskeho leakera informácií, ktorý odkryl prvé rozdiely. Najnovšie sa na serveroch spoločnosti YouTube objavilo video, ktoré porovnáva bok po boku HarmonyOS a EMUI 11 nadstavbu založenú na Androide. Na tému upozorňuje portál andro4all.

Dve podobné nadstavby založené na inom operačnom systém

Hneď prvá vec, ktorá bezpochyby upúta divákov je, že hoci ide o dva rôzne systémy, tak aj napriek tomu sú si podobné. Podľa aktuálne dostupných informácií, EMUI nadstavba by mala zohrávať v budúcich plánoch spoločnosti významnú úlohu. Nadstavba by totiž mala byť aj naďalej prítomnou v telefónoch Huawei, vymenený bude však základ, ktorým je operačný systém.

Prejdime však teraz k samotnému videu, kde si môžete pozrieť bok po boku HarmonyOS a EMUI nadstavbu založenú na Androide. 

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak v oboch prípadoch sú reakcie operačného systému rýchlymi a ťažko medzi nimi hľadať víťaza, či porazeného. Hlavný rozdiel medzi operačnými systémami však spočíva v ovládacom centre a v notifikačnom paneli, ktorý okrem iného obsahuje aj vyhľadávací panel.

Za spomenutie určite stojí pripomenúť, že Huawei má v pláne ešte v tomto roku distribuovať HarmonyOS do 300-miliónov zariadení, z čoho 200-miliónov majú byť smartfóny. Otázkou však zostáva, či sa spoločnosti podarí tento cieľ naplniť vzhľadom na to, že pomaly, ale isto sa už preklápame do druhej polovice tohto roka.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close