HuaweiSpravodajstvo

HarmonyOS 2.0 sa dostane na prvé Huawei smartfóny už začiatkom budúceho roka

Nový operačný systém od spoločnosti Huawei by mal debutovať už v decembri, pričom na mobilné zariadenia dorazí už v januári

Spoločnosť Huawei už minimálne druhý rok aktívne pracuje na alternatívnom operačnom systéme, ktorý by mohol poháňať takmer všetky zariadenia z portfólia tohto čínskeho giganta. Prvotnou zámienkou bolo vytvoriť ideálny systém pre zariadenia z ekosystému internetu vecí a inteligentnej domácnosti, no nie tak dávne rozhodnutia vlády Spojených štátov amerických donútili spoločnosť Huawei siahnuť po vlastnej alternatíve mobilného operačného systému. Zrodil sa tak operačný systém HarmonyOS, v domácej Číne označovaný ako HongmengOS, pričom medzičasom bola svetu predstavená už aj 2., značne vylepšená verzia. Tá by sa mala v budúcom roku objaviť nie len na zariadeniach z inteligentnej domácnosti, ale aj na prvých smartfónoch. Najnovšie správy z čínskeho spravodajského kanálu ITHome  však poukazujú na fakt, že prvé smartfóny obdržia nový operačný systém omnoho skôr, ako sme si zrejme mysleli.

Prvotná distribúcia HarmonyOS 2.0 je skutočne za rohom

Podľa najnovších vyjadrení jedného z vrcholných predstaviteľov spoločnosti Huawei je jasné, že čínsky telekomunikačný gigant nenecháva nič na náhodu a nový operačný systém plánuje uviesť do praxe čo najskôr, aby prebehla jeho dôsledná testovacia fáza pred finálnou distribúciou.

Prvá verzia operačného systému HarmonyOS 2.0 by mala byť sprístupnená už v decembri tohto roka, pričom pôjde o verziu pre inteligentné televízie z radov Huawei Smart Screen. Presnejšie, nový OS bude určený práve pre nový modelový rad týchto inteligentných televízií, ktoré by mali na trhu debutovať práve v nadchádzajúcich mesiacoch.

Po krátkej pauze však plánuje spoločnosť Huawei spustiť pilotnú testovaciu fázu mobilnej verzie nového HarmonyOS 2.0, ktorý by mal byť sprístupnený pre prvé smartfóny už behom januára, respektíve februára 2021. Pochopiteľne, pôjde o testovaciu fázu beta verzie určenej iba pre vybraných (pozvaných) používateľov, pričom dostupnosť beta verzie zatiaľ nie je naviazaná na žiaden konkrétny model smartfónu, respektíve Huawei zatiaľ neprezradil bližšie detaily o testovaní.

Dostupnosť HarmonyOS 2.0 pre Huawei / Honor smartfóny

I keď presné detaily o distribúcií nového operačného systému HarmonyOS 2.0 stále nepoznáme, spoločnosť Huawei ešte začiatkom tohto mesiaca zverejnila krátku informáciu o tom, ktoré zariadenia budú nový operačný systém podporovať. Zatiaľ jedinou známou podmienkou je dostupnosť nadstavby EMUI 11 na už existujúcich Huawei smartfónoch s Androidom. Tieto zariadenia by tak v budúcom roku malo byť možné aktualizovať na mobilný operačný systém HarmonyOS, no na bližšie detaily si musíme počkať ešte minimálne niekoľko mesiacov.

via Gizmochina

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close