SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Hackerský útok WannaCrypt Microsoftu veľmi neuškodil. Zákazníci mu naďalej dôverujú

Napriek tomu, že niektorí odborníci obviňujú Microsoft za nedávne kybernetické útoky na svoje staré operačné systémy, mnohí investori to považovali za pravdepodobný zdroj neočakávaných ziskov pre spoločnosť, keďže spoločnosti a spotrebitelia, ktorí dlho odkladali aktualizácie si konečne uvedomili dôležitosť aktualizovaného operačného systému.

To vysvetľuje, prečo cena akcií Microsoftu dosiahla nový míľnik, ktorý prekonal 70 dolárov za akciu. Ukazuje sa, že Wannacrypt útok môže pre Microsoft skončiť len pozitívne, keďže obávaný PR úder sa nekonal.

Berte zodpovednosť za svoju kybernetickú bezpečnosť

Podľa nedávneho výskumu spoločnosti Morning Consult, ktorý uskutočnil prieskum s 2 148 dospelými, sa zistilo, že len štvrtina ľudí nakupuje produkty od Microsoftu. 57% zákazníkov je používaním softvéru znepokojených, ale 39% uviedlo, že žiadny rozdiel nezaznamenali, a 19% dokonca uviedlo, že útoky ich ku kúpe Microsoft produktov viac podnietili. Len týždeň po útokoch Wannacrypt 83% opýtaných uviedlo, že vnímajú Microsoft a jeho produkty priaznivo.

Zdroj: Morning Consult

Spotrebitelia v skutočnosti začali brať osobnejšiu zodpovednosť za svoju kybernetickú bezpečnosť. Mnohí začali sťahovať aktualizácie zabezpečenia, používať rozdielne heslá pre rôzne webové stránky a 54% si aktualizovalo svoje PC alebo notebook akonáhle sa objavili záplaty, zatiaľ čo 68% už malo na svojom PC nainštalovaný bezpečnostný softvér.

Sila značky Microsoftu ho ponecháva do značnej miery nedotknutým nedávnym bezpečnostným problémom. Žiadne špekulácie o účasti technologického giganta na spomínaných útokoch sa nepotvrdili, takže platí, že sa na Microsoft môžeme zatiaľ spoľahnúť.

Zdroj: investopedia.com, vlastný, Morning Consult (obrázky)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close