SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Hackerovi sa podarilo nainštalovať na Xiaomi Mi 4 Windows PE

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli report o tom, že sa hackerovi/developerovi Gustávovi podarilo nainštalovať na smartfón Lumia 1520 Windows 10 pre ARM procesory. Nuž ďalší hacker sa teraz chváli inštaláciou Windowsu PE na Xiaomi Mi 4 smartfón.

Roman Linev je ďalší hacker/developer, ktorému sa podarilo do smartfónu nainštalovať operačný systém Windows PE. Treba však podotknúť, že Xiaomi Mi 4 je pôvodne Android smartfón.

Aj napriek tomu, že mu aktuálne telefón hlási chybovú hlášku tak je to výrazný posun vpred. V jeho úsilí ho budeme sledovať aj naďalej a budeme vás postupne informovať o progrese.

Pre tých, ktorí nevedia, Windows PE je predinštalované  prostredie systému Windows, ktoré sa zvyčajne používa na nasadenie alebo riešenie problémov s hardvérom, ako sú pracovné stanice, servery či dokonca aj počítače.

Zdroj: Twitter, úvodný obrázok: Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky