Spravodajstvo

Hackeri, vývojári, developeri, ale aj bežní ľudia, spájajú sily v boji proti koronakríze. Zapojte sa aj Vy!

Iniciatíva Hack the crisis Slovakia si dala za úlohu pospájať šikovných ľudí, aby pomohli čeliť aktuálnym výzvam, ktorým aktuálne čelíme.

Slovensko je krajina plná šikovných ľudí s dobrým srdcom. V posledných týždňoch sme mohli byť svedkami viacerých iniciatív, ktoré aktívne bojujú proti súčasnej koronakríze, a počas víkendu sa spoja ďalšie desiatky šikovných ľudí, ktorí budú chcieť priložiť ruku k dielu.

O čom to je?

 Globálna iniciatívu Hack the Crisis je iniciatíva, ktorá sa bude na Slovensku konať už v najbližší víkend 3. – 5. apríla. Hack the Crisis je 48-hodinový virtuálny online hackathon počas, ktorého budú jednotlivé tímy riešiť problémy a výzvy, ktoré so sebou priniesla pandémia COVID-19. Zúčastniť sa môžu všetci technologickí nadšenci, experti, startupy, inovatívne firmy, zástupcov štátnej správy a široká verejnosť, aby spojili svoje sily v boji s pandémiou a už tento víkend.

Hack the crisis Slovakia

Hack the Crisis Slovakia je iniciatíva, ktorá chce spojiť širokú verejnosť vrátane odbornej verejnosti, aby spoločnými silami pomohli Slovensku von z aktuálne krízy. Ide o iniciatíva, ktorá zbiera konkrétne výzvy od ľudí, inštitúcií, ale aj odborníkov, znalých problémov, s ktorými sa ako spoločnosť aktuálne stretávame. Tu však táto iniciatíva nekončí, počas 48-hodinového online maratónu sa nebudú zbierať len nápady, ale budú sa aj aktívne hľadať riešenia. Následne sa tie najlepšie riešenia budú môcť zúčastniť medzinárodného 6-týždňového akcelerátora, v rámci ktorého budú môcť ich autori svoje myšlienky priniesť k životu.

„K iniciatíve Hack the Crisis sme sa rozhodli pridať, pretože vidíme potenciál v ľuďoch a inštitúciách, ktoré na Slovensku máme. Kríza, ktorú momentálne pociťujeme, má aj širší rozmer ako len zdravotnícky,“ hovorí Peter Kolesár, líder iniciatívy Hack the Crisis na Slovensku, a zároveň dodáva: „Žijeme v neistote, a preto potrebujeme nové, konkrétne riešenia. Hack the Crisis je príležitosťou pre firmy, mestá, štát aj neziskovky. Chceme prísť nielen s novými službami či biznis modelmi, ale aj s riešeniami pre vylúčené komunity, kultúru či vzdelávanie.“

Praktická stránka projektu

Radi by sme Vám dali do pozornosti úspech z obdobnej iniciatívy v Estónsku. V rámci podobného projektu, ako je  Hack the crisis Slovakia, vznikla platforma na zdieľanie pracovnej sily, ktorá spája firmy a zamestnancov za účelom dočasnej výmeny pracovnej sily. Vďaka tejto iniciatíva bolo tak zachránených množstvo pracovných miest, a to len vďaka dočasnej distribúcii zamestnancov zo spoločností, kde je ich aktuálne prebytok tam, kde je ich nedostatok.

Viac o iniciatíve, do ktorej sa môžete zapojiť, sa dozviete tu

Zároveň treba dodať, že cieľom iniciatíva je prinesenie nápadov a riešení naprieč viacerými odvetviami, cez zdravotníctvo, pomoc mestám, ekonomike, až po pomoc komunitám.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close