Spravodajstvo

Hackeri napadli benzínku a ukradli až 2 000 litrov benzínu! Dokázali to takto ľahko …

Dnes si už určite môžeme povedať, že aj nemožné sa stalo možným. Príkladom je určite dvojica „zlodejov“ ktorým sa podarilo hacknúť čerpaciu stanicu v Detroide v Spojených štátoch a týmto lišiackym spôsobom získali tisíce litrov benzínu.

Hackeri napadli benzínku za bieleho dňa. K získaniu až 2271 litrov benzínu použili neznáme zariadenie, ktoré fungovalo ako rušička. No a kým hackeri veselo do údajne viac ako 9 áut tankovali, stojan na benzínke bol nefunkčný, teda počítadlo nevedelo ukázať reálnu sumu. Zamestnanec benzínky dodáva, že kým zistil čo sa deje a upovedomil Políciu, hackeri už boli dávno preč.

Hackeri sa prerátali a dostala ich kamera!

Dvaja nemaskovaní páni budú niesť za svoj čin následky. Aj keď prišli s pomerne „revolučným“ systémom kradnutia benzínu, tak si pravdepodobne neuvedomili funkčnosť kamerového systému v celom objekte benzínky, vďaka ktorému Polícia vie, ako „zlodeji“ vyzerali. Aj tento prípad ukazuje, ako sa moderné technológie posúvajú dopredu, a zároveň, ako je dnes veľmi ľahké systém prejsť.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close