BezpečnosťSpravodajstvo

Hackeri na internete ponúkajú osobné údaje z 500 miliónov osobných účtov na sieti Linkedin

Spoločnosť Microsoft, ktorá stojí za populárnou platformou Linkedin, vyvracia informácie o "údajnom úniku" informácií.

Ide opäť o rozsiahly útok hackerov, alebo iba o legálny zber dát z voľne dostupných stránok? Internetom nedávno presvišťala o údajom úniku osobných údajov od viac ako 500 miliónov účtov zo sociálnej siete Linkedin. Osobné údaje z týchto účtov sa objavili ako ponuka na viacerých hackerských internetových fórach, pričom celú databázu si mohol zakúpiť viac menej hocikto. Spoločnosť Microsoft sa však v najnovšej reakcii na tieto správy vyhradzuje voči prípadným útokom na zlé zabezpečenie údajov. Podľa predstaviteľov Microsoftu totižto hackeri iba zozbierali voľne dostupné dáta.

Spoločnosť Microsoft odmieta, že by šlo o únik údajov

Hackeri na spomínaných fórach údajne zverejnili osobné údaje z 2 miliónov účtov zo sociálnej siete Linkedin, ktoré mali slúžiť ako vzorka, že sa jedná o reálne dáta a nie o vymyslenú ponuku. Na základe zverejnených informácií to však vyzerá tak, že žiadne vrcholne citlivé dáta neunikli. Na mysli máme informácie ako heslá od účtov, informácie o kreditných kartách, či podobne citlivé detailné informácie.

Nešlo o porušenie ochrany údajov spoločnosti LinkedIn a do toho, čo sme boli schopní skontrolovať, neboli zahrnuté žiadne údaje zo súkromných členských účtov od spoločnosti LinkedIn,“ uvádza Linkedin. 

Únik celého mena, titulov, LinkedinID, emailových adries, pohlavia, telefónnych čísel či emailových adries však nie je pre všetkých z nás úplne prijateľné. Ak teda máte založený účet na spomínanej sociálnej sieti, určite zvážte zmenu hesla. Taktiež sa v budúcnosti majte na pozore pri prezeraní emailov, či prípadných podozrivých SMS správach. Prítomnosť emailovej adresy či telefónneho čísla na hackerských fórach totižto môže byť zneužitá aj v budúcnosti a pri malej nepozornosti môže byť aj podvodný email fatálny.

Zdroj: CyberNews

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close