BezpečnosťSpravodajstvo

HackerFest 2020 ONLINE: Slovensko sa na krátko stane centrom etických hackerov!

Jedna z najobľúbenejších bezpečnostných konferencií je späť! Ani tento rok vás neminie zážitok z najväčšej IT Security a hacking konferencie, HackerFest. Tento ročník sa uskutoční ONLINE

Hacker je slovo, ktoré v mnohých z nás vyvolával negatívne pocity. Dôvodom je, že keď sa povie „hacker“, tak automaticky nás napadne človek, ktorý zhodí nejaký systém, prípadne ukradne nejaké dáta a podobne. V skutočnosti však tomu nie je tak vždy. Existuje totiž aj veľká skupina hackerov, ktorá robí presný opak – snaží sa odhaliť chyby a zraniteľnosti systémov, aby naše dáta boli v bezpečí. Častokrát sa títo hackeri označujú ako etickí hackeri, prípade „White Hackers“.

Slovensko bude centrom etických hackerov

17. septembra si priamo z obývačky budete môcť vychutnať pestrú škálu prednášok od TOP odborníkov v oblasti IT bezpečnosti a hackingu. Medzi nimi nebudú chýbať známe mená zo sveta hackerov a bezpečnostných analytikov ako William Ischanoe, Paula Januszkiewicz, Michael Grafnetter, Roman Kümmel, Jan Marek, Jan Pilař a Martin Haller.

Na HackerFest 2020 ONLINE sa oboznámite s najrôznejšími trikmi hackerov súčasnej doby, pozriete si reálne ukážky útokov hackerov, hacking moderných zariadení a zistíte, čo na nás číha v kybernetickom priestore. Okrem toho získate predstavu o bezpečnostných slabinách vašej firmy a prehľad o všetkých možných spôsoboch infikovania počítača. Dokonca budete mať možnosť vidieť, ako prebiehajú rôzne typy útokov a tiež sa bude rozprávať o ako moderných, tak aj starších technológiách spájaných s hackovaním.

„Na prednáške si predstavíme nový virtuálny stroj umožňujúci komukoľvek so záujmom o webhacking, vyskúšať si útoky na takmer všetky existujúce webové zraniteľnosti. Virtuálny stroj, ktorý si predstavíme, obsahuje popri zraniteľné webové aplikácie tiež veľké množstvo starších nástrojov a technológií, ktoré je možné exploitovať verejne dostupnými exploity. Na svoje si teda prídu aj tí, ktorí by si radi vyskúšali exploitaci iných ako webových aplikácií.“

Ďalej, jednou z hlavných tém bude aj ransomware útok. Ide o útok, s ktorým by ste sa určite nechceli stretnúť. Dôvodom je, že Vám doslova uzamkne prístup k dátam vo Vašom PC a bez „výkupného“ sa k ním nedostanete. Určite bude spomenutý aj jeden z posledných útokov, ktorý bol rozšírený nie len v našom regióne, ale v celom svete. Ide konkrétne o útok WannaCry, ktorý narobil veľké škody.

ransomware
Zdroj: flickr.com

Rovnako sa bude diskutovať aj o možnosti obrany a dôležitosti záloh, ktoré sú najefektívnejšou obranou, proti tomuto typu útoku. Otázkou však je, ako je možné ochrániť systémy, ktoré robia zálohy? 

Vzhľadom na nabitý program plný vysoko odborných tém je v cene aj prístup k záznamu jednotlivých prednášok. Po dobu 7 dní od skončenia konferencie sa môžete ku ktorejkoľvek prednáške vrátiť a prehrať si ju znova.

Teraz je ten najlepší čas investovať do svojho IT vzdelania a čeliť všetkým nástrahám IT sveta.

Registráciu a kompletný program konferencie nájdete na www.hackerfest.sk.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close