NovinkyPC HRY

GTA 5 aj napriek predstaveniu v roku 2013 patrí k stále najpredávanejším herným titulom. Tu je konkrétne číslo predajov, ktorému patrí obdiv

Či už patríte do generácie starších alebo mladších tak ste s veľkou pravdepodobnosťou počuli o gre Grand Theft Auto. Jedná sa o jednu z najpopulárnejších hier a to v celosvetovom meradle. Posledným herným titulom z tejto série hier je GTA 5 (modifikácie tejto hry neberieme do úvahy), ktorá sa na pulty predajní dostala v priebehu roku 2013.

Doteraz v sa v podstate nehovorilo o predajnosti tejto hry, avšak najnovšie vydavateľstvo Take-Two zverejnilo dáta, ktoré hovoria o 90 miliónoch predaných kópií tejto hry v celosvetovom meradle. Spoločnosť ďalej dodala, že GTA 5 bola v roku 2017 3. najlepšie predávanou hrou v USA. Take-Two spoločnosť ďalej poznamenala, že hra vďaka online modifikácii má jedinečnú dlhú životnosť.

„Naše hviezdne výsledky boli zvýraznené rekordnými spotrebiteľskými výdavkami na Grand Theft Auto Online a NBKA 2K18,…“, hovorí Strass Zelnick, CEO spoločnosti Take-Two.

Dočkáme sa pokračovania série v podobe GTA 6?

Odpoveď je áno. Pokračovanie tejto legendárnej hry GTA 6 by sa do predajní mala dostať v 3. kvartáli tohto roku spolu aj s hrou Red Dead Redemption.

Zdroj: venturebeat.com, úvodný obrázok: vlastný

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close