ANDROIDSpravodajstvoWindows

Graalphone je koncept 4-in-1 smartfónu, ktorý kombinuje Windows 10 a Android

Graalphone je zaujímavý koncept zariadenie, ktoré kombinuje bootovanie Windows 10 a Androidu. Hoci táto myšlienka dvoch operačných systémov nie je až tak moc unikátna, ale  predsa len sa toto zariadenie odlišuje od konkurencie svojimi možnosťami, ktoré robia z neho zaujímavú voľbu nie len pre IT nadšencov, veď posúďte sami.

Koncept tohto zariadenia bol vytvorený v Nice spolčnosťou Graalphone. V podstate sa jedná o kombináciu dvoch smartfónov. Jeden z nich má 5 FULL HD displej, ktorý je poháňaný 8-jadrovým Qualcomm procesorom, na ktorom beží Android a druhý 7“ displej, do ktorého je možné zasunúť „menší“ smartfón je poháňaný ARM procesorom, na ktorom beží Windows 10, pričom mu sekunduje 8GB operačnej pamäte RAM a 256GB úložného priestoru. Zaujímavosťou tohto zariadenia ďalej je, že je ho možné následne rozložiť do formátu menšieho laptopu čím získate plnohodnotný prístup k Windowsu ako ho poznáme na počítačoch.

Graalphon 4-in-1 zariadenie predstavenie

Cena tohto zariadenia pritom nerúbe až tak vysoko pri porovnaní s vlajkovými loďami, ktoré dnes dominujú na trhu – 800 až 1000 dolárov, pričom dopredaja by sa malo dostať niekedy začiatkom budúceho roka. Kúpou tohto zariadenia teda získate nie len Android smartfón / tablet, ale aj Windows 10 mini PC / tablet.

Čo vravíte na tento druh zariadení, má podľa vás v budúcnosti priestor na trhu?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close